www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

versuri


Guest recrutul
 Share

Recommended Posts

Guest recrutul

stateam la un pahar de vorba cu un prieten si la un moment dat ma intreaba cine cred eu k are cele mai bune/frumoase versuri din muzica romaneasca, faza la care nu am stiut ce sa raspund. Intotdeauna m-am gandit la chitaristi, solo-uri, melodii, dar niicodata la versuri.

Pana la urma i-am raspuns: Desperado si Pasarea colibri(in special mircea vintila). voi ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Tot in ideea a ce a spus glass merge si Psycho Symphony. In cazul lor nu poti sa separi instrumentatia de voce si de versuri, fiindca numai impreuna primesti za trv experience. Purple Coloured Kingdom ist Krieg!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

99 % din muzica pe care o ascult e straina... si in domeniul asta mi se pare ca RHCP au cele mai tari versuri... si multi altii

dar revenind printre autohtoni... Ultimu' Nivel (ca's mai tare ca sabia lui Zorro) chiar daca nu prea a auzit nimeni de ei. apoi vama veche, tzapinarii, (conexiuni), coma... si altii care nu imi vin in minte acu

 

adevarul e ca cele mai tari versuri sunt alea cu "mor dushmani, numar bani, am gagici, is p**ifrici"

Link to comment
Share on other sites

Ultimu' Nivel (ca's mai tare ca sabia lui Zorro) chiar daca nu prea a auzit nimeni de ei.

 

 

frate.. tie kiar iti place prostia aia de melodie ???? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.