www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

scule de la Thomann


Guest Cloud
 Share

Recommended Posts

Sunt curios daca si-a luat cineva scule de la thomann recent si aici ma refer la cei care au comandat dp site, pentru ca acolo scrie ca pt bunuri de peste 200 de euro ai transport gratuit, pana acum asta nu se prea putea dar ma gandeam ca sau scos taxele vamale(cu integrarea asta), etc, si se poate.Si mai ceva, taxa de transport e de max 40 de euro (asta pt chestii pana la 30 de kile), avand in vedere ca eu cand mi-am luat chitara a venit din cluj pana langa timisoara si ma costat 150 RON (1 milion jumate vechi) , sa dai 40(130 RON) de euro pt un transport din germania pana in romania e destul de ieftin.

Adik vreau sa stiu daca e adevarata faza cu transportul gratuit, si daca si-a mai luat cineva direct dp site prin comanda scule de la thomann? ,daca da, pretul transportului a fost cel mentionat pe site?

Link to comment
Share on other sites

Am dat mail si a doua zi am primit raspunsul, in care spunea ca pretul pentru romania nu e unul standard , si e in functie de greutate incepand de la 21 de euro pt 1 kilogram pana la 50 de euro pt 31 de kilograme , si ca nu e gratuit daca produsele au valoarea mai mare de 200 de euro(celelalte tari beneficiaza de chestia asta).

Link to comment
Share on other sites

SI prin ce a venit coletul? Curier sau Posta, si ai platit pretul de pe site cat ziceau iei ca e transportul sau ai mai platit in plus si curier si alte taxe, in afara de taxele vamale care anul asta nu mai sunt.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrei C.

Ai putea inceca sa cumperi scule de la noi.

Din aceasta luna cel tarziu luna februarie vom modifica toate preturile produselor care avea taxe vamale.

Preturile vor fii comparabile cu cele de la Thomann sau Music Store

Probabil ca de la sfarsitul lui februarie site-ul va fii un adevarat webstore. :)

Te asteptam la www.avaudiosys.ro

 

Andrei

Link to comment
Share on other sites

Pai acu chiar ca ar tb ca preturile din Rom sa fie in zona Thomann, proprietarii de magazine chiar nu au de ce sa se mai planga cu taxele si altele. Aia care le tin tot exagerat de mari, o fac doar din prostie de acum.

 

De altfel e-n interesul lor, ca doar cine-i nebun sa se complice cu comanda din Germania daca la aceiasi bani isi poate lua scula din Romania?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Bogdan Toma

Mi-am luat si eu zilele astea de pe Thomann (un ibanez s470), m-a costat 40Eur transportul si 565 chitara. am iesit mai scump decat la MCMusic, dar astia nu mai aduc decat prin mai modele S.

 

IN principiu, Thomann are mari probleme de customer service (nu va asteptati la raspunsuri rapide la mail, sunati la tel etc) si sunt destul de ametiti. Dar daca gasiti ce va intereseaza acolo, merita o saptamana de follow-up cu ei sa faca ce trebuie si sa ajunga produsul la voi.

 

Transportul e prin curier (UPS) si ajunge in 3-5 zile lucratoare safely, acasa la tine.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.