www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutooor


Guest SyNerZ
 Share

Recommended Posts

Guest SyNerZ

Oameni buni...am o mare rugaminte....mi s-a spart chitara....nu e o chitara buna...e veche si s-a crapat de mai multe ori de-a lungul timpului....acum s-a spart de tot....

ideea e ca asta e prima mea chitara, chiatara pe care am invatat sa cant...si are valoare sentimentala....cui as putea sa i-o duc sa mi-o repare dak e posibil....nu ma intereseaza sa sune la fel de bine...ci doar sa fie din nou folosibila....[-o< va implor....dak stiti ceva.... e si o poza aici care arata cum arata chitara acum...plz

post-4549-1237302635_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest SyNerZ

nu-mi spune k nu exista adezivi industriali care s-o tina cat de cat pe loc...nuj..pana mea...eu cum nu ma pricep...dar totusi imi place sa cred k se mai poate carpi in vreun fel...

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni...am o mare rugaminte....mi s-a spart chitara....nu e o chitara buna...e veche si s-a crapat de mai multe ori de-a lungul timpului....acum s-a spart de tot....

ideea e ca asta e prima mea chitara, chiatara pe care am invatat sa cant...si are valoare sentimentala....cui as putea sa i-o duc sa mi-o repare dak e posibil....nu ma intereseaza sa sune la fel de bine...ci doar sa fie din nou folosibila....[-o< va implor....dak stiti ceva.... e si o poza aici care arata cum arata chitara acum...plz

 

Dute cu ea la un lutier.S-ar putea sa coste ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest SyNerZ

lutier...oki...o modalitate de contact...sau caut pe google lutier...nu ma intereseaza k nu-si merita banii...inca o data...sunt constient k nu e buna chitara...nu e singura mea chitara...adik nu e cea pe care invat/exersez/repet...are doar valoare sentimentala....si sincer vreau s-o fac...multumesc oricum pt ajutor

Link to comment
Share on other sites

Guest SyNerZ

dak e in jur de 300 e ok...stiu k pe ea am dat doar 70....dar nu ma intereseaza...kiar inseamna mult s-o fac...pana mea....pana mea...probabil ma considerati un tanc d-ala care se ataseaza de orice...da' kiar pt asta as da 300 ron:)

Link to comment
Share on other sites

E foarte bine dud ca are valoare sentimentala , si sentimentele nu au valorea in bani . Dute la un lutier , reparati chitara , si apoi arata-ne si noua cum a esit treaba .

 

 

dude.. nu e bine sa te atasezi de obiecte. mai ales de chestia aia

 

si de ce spui tu asta ? chitara aia ce are ? ca e sparta ? se vede ca nu prea ai obiecte care au valoare sentimentala pentru tine :)

Edited by Demos
Link to comment
Share on other sites

Toti adezivii din familia Super Glue/Krazy Glue/Super Bond sunt integral sau 90% cianoacrilat, deci iti poti lua doua tuburi mici si probabil ti-ar ajunge. Insa daca vrei s-o repari singur, eu te-as sfatui cam asa: dai jos lacul cu hartie abraziva, lipesti cu un adeziv care functioneaza si ca filler (clei de oase sau gen Aracet, s-ar putea sa mearga si cu cianoacrilat), slefuiesti pana devine o suprafata uniforma si dai cu lac iar. Alternativ ai putea lipi un strat foarte subtire de furnir peste laturi (tot dupa ce dai lacul jos si lipesti crapatura); ii va da rezistenta dar s-ar putea sa strice de tot sunetul.

Link to comment
Share on other sites

Guest SyNerZ

multumesc mult pt toate informatiile:).... :)

 

 

 

dude.. nu e bine sa te atasezi de obiecte. mai ales de chestia aia :)

 

 

dude...pt ce e bine si ce e rau...cred k gasesti alte forumuri...pana atunci te rog nu ma invata tu ce e bine sa fac...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.