www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

arosulescu


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

Ma numesc andrei rosulescu, cant la chitara de 12 ani.

Am liceu de muzica si faculta de istorie. ( anul trecut am si predat istorie si chitara clasica la liceul de muzica din Turnu Severin )

Am cantat 9 ani cu trupa Timpu Pierdut . Cu ei am 5 discuri dar...

La Cluj am cantat in Gaio Big band, si Hot vocal jazz cvintet ( o parte din actualii Slang) .

Am participat la ceva festivaluri de jazz de la Sibiu si Brasov

Acum ... frec menta si incerc sa ma integrez in trupa Seven

Nu stiu ce influente ( nu asta e problema mea )am, dar va pot spune ce ascult acasa:

Pat Metheny, Lee Ritenour,Allan Holdswarth,Frank Gambale, Jaco Pastorius,Tony Macalpine,W.Krantz, Joe Zawinul, Scofield, Vai, Vernon Reid, Joe Pas, Dave Grusin, in fine... mai multe chestii

 

 

--------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest arosulescu

Bine-ar fi sa ai dreptate, atunci eu as deveni unul dintre cei mai buni muzicieni :))

 

Bafta Andrei... vad ca ai un palmares extraordinar!Sper sa gasesti o formatie unde sa te integrezi cu succes!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

POFTIM CULTURA

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=3097

 

REVERS

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=3099

 

IONIAN

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&type=post&id=3100

 

A... UITASEM ca la inceput nu stiam sa postez si i-am rugat pe COSU si CEARNY sa imi puna ei cateva piese...iata-le :)

 

Bine-ar fi sa ai dreptate, atunci eu as deveni unul dintre cei mai buni muzicieni :))

 

Bafta Andrei... vad ca ai un palmares extraordinar!Sper sa gasesti o formatie unde sa te integrezi cu succes!

 

 

 

SALUT AL3X multam tare fain

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ce naiba, eu scriu primul aici?

In fine, FOARTE BINE Andrei.

Ce imi place cel mai mult e ca ti-ai facut un stil propriu folosindu-te de influentele pe care le citezi.

Asta imi place sa cred si despre mine :)

Chiar si eu, care nu le am cu astea, recunosc Gambale si Reid, esti foarte "verspielt" cum zice neamtu'.

Nu cred ca e corespondent in romana, dar iti zic eu ca e de bine :)

Oricum, imi place tehnica ta mult de tot si am mai spus asta si altundeva.

5 STELE

Edited by Killahead
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Something_Wild

Din cate stiu eu,Andrei este foarte ocupat cu formatia...poate din aceasta cauza nu a mai intrat p forum...asa k cine stie cand mai apare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Something_Wild

Da,il cunosc...am cantat cu el...intr-o perioada cam acum un an....nici eu nu l-am mai vaziut d mult insa am vb cu el zilele trecute si mi-a spus k face treaba cu formatia...

O sa-l salut....

Apropo...am incercat sa tin cont d sfaturi si am facut un mic cover....dak puteti sa-l ascultati si sa-mi mai dati ceva indicatii...

multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

hai salut si scuze dar sunt tare ocupat . Nu mai prea pot veni printre voi ca m-a mancat in ... sa ma bag in jdemii de proiecte care mai jazz si mai metal asa ca la studiu...

 

pt clujeni...fiecare marti seara de jazz cu mine si holandusz pub zone ....

 

tre sa fie si ceva filmat pe www.europatv.hu ( asta e o televiziune din ungaria care a facut un reportaj cu noi, o repetitie cu proiectul lui Fotzey ... fondatorul trupei C.A.S.H. .... cu mine la chit )

 

Cat despre CASH INTTATI PE http://www.freeforum101.com/forum/viewtopi...9e98276adddf0c4

 

no... cam asta e... despre seven intrati pe site si apar acolo informatii despre concerte si alte noutati...

 

numa bine!!!!

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest arosulescu

bai deci noi tre sa facem macar o piesa impreuna.. spune-mi cand esti dispus sa ne intalnim ...musai... nu vreau sa aud un refuz!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest arosulescu
:) frate nu vrei sa stii ce e la mine acasa acum... toate intoarse pe toate partile... m-am mutat ca tiganu asa ca ce sa zic mai aveti o tarica de rabdare si... bagam angros .... sa se auda chitara nene ce mama dracu :):)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Te-am ascultat si eu dar din pacate nu tot ce ai pus ca nu prea am timp. I-mi place la maxim! Ai o tehnica vibratto mesera :) (care mie sincer i-mi cam lipseste... :) ). I-mi pare ca i-ti place mult Vai la felul cum "mesteci" cu bara de tremolo... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest arosulescu

O AIUREALA

http://forums.rgc.ro/index.php?act=Attach&...st&id=16122

 

 

 

cu gramatica mai greu.

 

 

 

MAI FRATELE MEU ALB....DE CE TRE SA FACETI OBSERVATII IDIOATE???? nu va simtiti bine pana nu jicniti ????????? de unde atata rautate mai nene? daca nu s-a stiut exprima omu mai bine ... dar mi-a transmis gandurile sale asa cum a putut el ... care **** mea e problema?????

 

nu stiu ce sa mai zic dar va rog eu ... pe pagina asta....nu stiu cum ii zice in limbaj de specialitate... nu mai veniti cu observatii absolut impertinente ... MA DERANJEAZA ....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.