www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comenzi din germania


Guest fluffyone
 Share

Recommended Posts

Guest fluffyone

La categoria motoare, se aduce marfa de pe www.louis.de cu comsion de 20%.

Pentru instrumente si accesorii, nu sunt finalizate toate detaliile, dar sunt aproape sigur ca vom putea aduce tot la 20% fata de pretul din germania.

 

Cine e interesat de oricare din oferte sa ia legatura cu mine: Vladimir / 0788 45 75 10 / vladpick@yahoo.com

 

Primul transport pleaca din Romania LUNI si vine in aproximativ 7 zile.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Am vrut sa zic romania, in sensul ca pana luni se pot da comenzi, moment la care pleaca masina spre germania sa aduca marfa. In masura in care exista la distribuitorii nostri ce vreti voi, aducem orice.

Link to comment
Share on other sites

"vom putea aduce tot la 20% fata de pretul din germania"

Te referi la pretul care include TVA-ul nemtesc sau la pretul fara TVA-ul nemtesc?

Edited by MMG
Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

Salut,

 

Cam care este oferta? ai niste cataloage ceva.. pentru ca acusi o sa vreau o chitara :)

---

Have fun, life is short

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

http://www.pa-sound.com/

http://www.musik-schmidt.de/

http://www.cream-music.com/

In principiu, Marfa se ia de la firmele cu siturile de mai sus sau orice alt distribuitor autorizat din zona Frankfurt daca aveti alte cunostinte. Chiar va rog sa recomandati daca stiti.

 

De discounturi de la furnizori inca nu poate fi vorba desi sper sa putem incheia un acord in sensul asta in curand.

Pretul final la care obiectele ajung la voi este pretul afisat pe cataloagele online + 20%.

 

VISUAL SOUND Jekyll-Hyde-JH-1 - 150e+20% = 180e. de la Musik Shmidt.

Daca ai un pret mai bun la vreun distribuitor autorizat in zona Frankfurt, se poate si asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Am primit urmatoarele intrebari si cred ca mai multi sunt interesati

 

1. chitarile cand sunt luate le verifica cineva? sa aiba griful drept, sa nu aiba imperfectiuni, sa ajunga in stare perfecta in romania (adica sa nu se strice la transport), sa ii functioneze toate componentele.

Persoana de contact din germania este un amic, muzician si motociclist, iar la comenzile mai mari ca valoare, ma duc personal. In consecinta produsele sunt verificate. Produsele pot fi si schimbate in caz ca ceva nu functioneaza la sosirea in romania.

 

2. se mai platesc taxe vamale sau nu?

Pretul de +20% este pretul final prin care produsele ajung la voi in mana

 

3. banii ii dam in avans sau cand aduci produsul vin il vad si iti dau banu?

Inca nu am o politica ferma in privinta asta, dar as prefera sa fie platita in avans macar valoarea produsului in germania, ca sa am fond de rulment.

PS: raspunsurile cred ca vor sa le stie mai toti de pe forum asa ca poate pui un post. dar cum iti vine tie mai bine

 

Prima comanda pleaca maine.

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

salut

 

Multumesc pentru raspunsuri. In aproximativ vreo luna o sa vreau si eu o chitara de vreo 400 (adica 480 cu tot cu comision:) ) (trebuie sa ma consult cu membrii forumului cam ce ar fi o alegere buna H-H dar mai intai sa am banii in mana).

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Resubliniez: In principiu se poate aduce orice. Daca intervine vreo modificare, am sa anunt. Spune-i prietenului tau sa iau legatura cu mine.

 

Vladimir - vladpick@yahoo.com - 0788 45 75 10

Link to comment
Share on other sites

Salut Vladimir ! Iti zic si aici ca verbal stii cum este. Aici macar se poate spune ca este cat de cat oficial. Deci pedala Compresor, modelul il stii... (ala cel mai ieftin si verde) :) , pretul sper sa ramana acelasi. Multumesc. :)

Ti-am spus si pe mesneger dar iti spun si aici ca sa fie "mai" oficial asha...

Am rezolvat cu Compresorul. Nu mai este nevoie cu toate ca stiu ca cei din Germania nu-l mai aveau pe stoc pe cel pe care-l doream deci te puneam oarecum in dificultate. Am gasit aici la cineva un Compresor Sustainer de la Boss (Made In Japan) dar second hand. Imi este deajuns. Multumesc oricum.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Masina pleaca din nou de maine (joi) intr-o saptamana spre Germania. Cine e interesat de o comanda sa imi lase pe mail sau pe pm datele si luam legatura.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest fluffyone

Din cauza unui incident de circulatie, oferta a luat sfarsit pentru moment. Sper sa rezolvam cat mai repede problema. Imi cer scuze potentialilor clienti.

Link to comment
Share on other sites

Salut salut!

 

Poti onora comenzi si de pe www.musiciansfriend.com ? am impresia ca au reprezentanta si in germania...nu stiu sigur....

 

Dak te poti interesa si sa-mi spui si mie te rog!

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Daca aveau in Frankfurt, sigur auzeam de ei, deci ma tem ca nu. Deocamdata incerc sa gasesc alt transportator sau asteptam pana cand partenerul meu aduce si repara masina.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.