www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Custom Oil Finish


eduard.alexandru
 Share

Recommended Posts

Ce ma enerveaza genul asta de topicuri in care nu arati decat rezultatul final, si mai ai si atitudinea aia cand prezinti totul, de parca un efort de genul asta ar dura 5 minute sau ar fi floare la ureche (ia uitati ce-am facut in pauza de cafea) :) Asta e fix topic de tip "show-off", adica nu inveti pe nimeni nimic, nu ceri ajutorul nimanui, doar te lauzi :lol:

Link to comment
Share on other sites

de parca un efort de genul asta ar dura 5 minute sau ar fi floare la ureche (ia uitati ce-am facut in pauza de cafea)

 

A durat 5 ore. Ma deranja lacul de pe neck, era prea aderent. Chitara a fost initial albastra-verzuie cu lac acrilic deaspupra. Dadusem cam acum un an jumate lacul jos de pe corp, vopseaua am lasat-o, dar am dat cu un spray negru peste ea; in acest fel am putut obtine acele pete negre cu albastru pe margini. Am folosit o bormasina cu perie circulara de smirghel si am facut cateva corecturi cu "smirghel actionat manual". Cel mai greu a fost datul gaurii cu burghiul de 8mm pentru noua mufa. Am aplicat 2 straturi de ulei fara diluant

post-12031-1283637592_thumb.jpg

post-12031-1283637612_thumb.jpg

post-12031-1283638290_thumb.jpg

post-12031-1283638478_thumb.jpg

Edited by draugr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.