www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Mai adaug: Boss GE7 ‘Hush Mod’ - l-am luat de pe Reverb cu 120 eur, doresc 300 lei. Boss GE-7 Equalizer pedal, made in Taiwan. Serial no. OR16986 dates it to June 2003. The pedal has had a Hush mod which reduces unwanted noise. Excellent condition, works perfectly.
  3. Today
  4. 2300, hai sus hai suuus e 3900 unu pe thomann si aveti de asteptat
  5. Yesterday
  6. UP! REDUCERE DE PRET !!! mesaj privat daca doriti sa discutam... PRET 2000 LEI !!! AMPLIFICATOR 60 Watti FULL TUBE - MADE IN USA !!! LA PRETUL ASTA NU GASITI NICAIERI UN AMPLIFICATOR PE LAMPI fabricat in SUA !!! se poate testa in Bucuresti, sector 3, zona Costin Georgian
  7. UP! VINERI 26 Iunie 2026 - ora 21:00 Donatie minima: 50 Lei Relatii si Rezervari: 0722 636 767 / 0758 616 983
  8. ISP Decimator II - La Thomann este 954 lei, eu doresc 350 lei https://www.thomann.ro/isp_technologies_decimator_pedal.htm Boss MD 2 ‘RATIN MODDED’ - La Thomann nemodat costa 520 lei. Eu l-am luat de pe Reverb din Germania cu 155 Eur. Doresc pe el 350 lei. Introduction MD2 is a high gain distortion that boasts two knobs with which the gain / distortion could be controlled. With this mod, the Gain Boost knob will be enganged and disengaged with the Footswitch. A new knob controls the midrange frequencies, which is a helpful tool for shaping the tone of this pedal . What does this Mod sound like? This mod has two parts. The footswitch that engages and disengages the Gain Boost knob, does not alter the tone and character of the MD2. The midrange knob is a custom circuit that controls the midrage of the pedal. Turning it counter clockwise increases the midrange frequencies and fattens up the the sound. To scoop the mids turn this knob clockwise. Features On board Footswitch for Gain Boost Knob Custom Midrange knob New LED https://www.thomann.ro/boss_md2_mega_distortion.htm Boss SD1 ‘Radikal Audio's TRIstortion mod’ - La Thomann este 365 lei, eu l-am luat de pe Reverb cu 100 Eur. Doresc pe el 250 lei. BOSS SD-1 with Radikal Audio's TRIstortion mod Great overdrive/distortion at any setting 3 modes: -808 -Germanium - freaky Marshall https://www.thomann.ro/boss_sd1_super_overdrive.htm Boss Booster/Preamp BP-1W Waza Craft - La Thomann este 845 lei, eu doresc 350 lei. https://www.thomann.ro/boss_bp_1w_booster_preamp.htm Lehle Sunday Driver - La Thomann este 805 lei, eu doresc pe el 350 lei. https://www.thomann.ro/lehle_sunday_driver_ii.htm PRS Mary Cries Optical Compressor - La Thomann este 700 lei, eu doresc 350 lei. https://www.thomann.ro/prs_mary_cries_optical_compressor.htm
  9. Pe Gibsonul lui Freddy am cantat de mai multe ori. Este un Standard cu Batwing Pickguard si suna extraordinar!
  10. Öcsi Egri avea si el un Gibson SG (Special) la inceputul anilor 70. A cantat pe el, p.a. in turneu cu formatiile Mondial si Catena. Din pacate l-a vandut ceva mai tarziu, pentru ca-l enervau P90-urile...
  11. Last week
  12. Trupă nouă caută toboșar! Suntem o trupă aflată la început de drum și căutăm un toboșar cu vârsta între 20 și 28 de ani, pasionat de rock alternativ și grunge. Influențe principale: Pearl Jam Stone Temple Pilots Căutăm o persoană serioasă, motivată, care își dorește să participe la repetiții regulate, să compună muzică originală și să urce pe scenă în viitor.
  13. Jozsef

    Maxon humbucker

    Maxon made in japan- 8.16 khom din 1974 excelent pentru brigde sau neck perfect functionala
  14. Cel mai bun procesor de chitară în segmentul ăsta de preț? 🤔 Sincer, Hotone Ampero II Stage m-a convins. Pentru că internetul e deja plin de review-uri în care se iau la puricat zeci de simulări de amp-uri și reverburi, am zis să fac ceva diferit și mult mai practic. Așa că am luat procesorul și l-am pus la treabă! În noul video vă arăt 3 scenarii reale de conectare în funcție de cum vreți să vă construiți rig-ul: 🎛️ 1. Setup-ul Standard: Toate efectele intră unul în altul și ieșim stereo prin XLR direct către FOH (mixer). Simplu și eficient. 🔊 2. Split Routing: Trimitem FOH-ului un semnal complet (cu simulare de cabinet), iar pe ieșirea nebalansată ieșim într-un Amp sau FRFR pe scenă, cu control separat. 🔌 3. Metoda celor 4 Cabluri (4CM): Folosim Ampero strict ca pe un pedalboard digital hibrid (efecte în fața amplificatorului tău real + efecte în FX loop). 🎸 La final am lăsat și un scurt demo audio cu câteva preseturi ca să auziți clar cum sună. 📺 Vezi tot clipul aici:
  15. Salut! Vând pedală de reverb Electro-Harmonix Holy Grail MAX. Stare: Funcționează și arată foarte bine. Caracteristici: Oferă 4 tipuri de reverb de calitate (Spring, Hall, Plate și Reverse) și butoane pentru Time și Blend. Preț: 450 Lei.
  16. Pedalierul e gata de cantat, plug and play. Pe Thomann, toate pedalele/pedalier+cabluri ar fi cam 7000 lei. Eu doresc pe tot pachetul 3500 lei.
  17. adi1334

    Fender Fat 50 SSS

    Caut Fender Fat 50. Negociabil, în funcție de condiții, etc.
  18. Working Modes and Working Guitar Drops
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.