www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Axis - Your Love


Silviu_i

Recommended Posts

 

Nu stiu daca sa-mi placa sau nu. Totusi e prea Hendrix style(asta ar vrea sa fie oricum, nimeni nu-l poate replica, nici macar SRV) si asa s-a dus dracu originalitatea. Ma rog, si numele trupei e sugestiv in acest sens. Good effort!

0:36...."Forget it, mate! It's been done!"

 

Am aceeasi parere ca a ta, insa nu poti sa nu auzi influentele in stilul unui chitarist... Nu am incercat sa il replic pe Hendrix, insa sunt influentat intr-o anumita masura si de el, dar si de alti chitaristi. In legatura cu numele trupei, intradevar este un nume ales de bassist si vine din simpla noastra dragoste pentru muzica lui Hendrix, nu ca am vrea sa facem o formatie tribut Jimi Hendrix.

 

Cat despre originalitate, nu pot sa spun ca este intr-un grad mare, insa spune-mi, in Romania, o parte destul de buna a formatiilor canta de la heavy metal in sus, cu tobe mare care mai de care mai rapide, duble, triple. Acolo unde-i originalitatea?...pentru ca mie imi suna toate la fel... :)

 

Cat despre perspectiva formatiei, te invit sa asculti si asta: https://soundcloud.com/silviuiliescu/axis-cadillac-blues-demo

 

Probabil ca acolo nu se mai simte influenta hendrixiana... :P

 

Nu mi-o lua in nume de rau. Sunt perfect de acord cu ce ai spus, dar mai greu cu originalitatea, plus ca eu sunt doar un chitarist de rand...ca sa faci ce a facut Hendrix, SRV s.a.m.d, trebuie sa fi geniu! :)

 

P.S: Deruleaza intro-ul...e prea plictisitor! :)

Edited by slash93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai tu sa nu mi-o iei in nume de rau...eu devorez tot ce e in materie de blues, iubesc genul, era un fel de critica constructiva. Suna misto atat ultima cat si prima si ma bucur nespus cand oameni din RO abordeaza asa ceva(e mai rar), dar ziceam numai la modul in care ai putea sa aduci ceva nou in gen. Oricum, felicitari! Si astept viitoare updateuri!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doamne fere'...eu nu o iau in nume de rau. Asta si incer sa fac, sa cant ceea ce simt, pentru ca vad ca treaba cu blues-ul este cam la pamant, mai ales in TM. Imi pare rau ca se aud influentele mele mai mult decat ma aud eu. Am sa incerc sa fac niste schimbari pe viitor. Multumesc de sfaturi! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.