www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

delson...


Cursedone
 Share

Recommended Posts

frate...am chitara de 5 luni, asa ca pot sa imi formez o parere(mult mai obiectiva) decat multi din cei care au scris aici.. chitara mi se pare decenta. nu am avut aproape nici o problema legata de hardware, nu falseaza dar are ceva fret buzz. amp-ul e...amp de practice ca sa nu zic mai mult. nu scoate bine daca il dai tare, si drive-ul e destul de prost. nu pot sa zic ca se dezacordeaza repede. restu de componente ale setului isi fac bine treaba.

:) si nu mai evaluati chitara doar din punctu de vedere al banilor.. ati incercat-o? postati. nu? nu.

Link to comment
Share on other sites

... am zis-o mai demult : Posteaza o proba de sunet prin amplificatorul Delson, cu chitara Delson, cu cablul Delson, etc, etc, etc. Vrem si noi sa auzim cum suna !!! Pe la carrefour nu am mai mers de doi ani de zile si tin minte ca am vazut chitara si mi s-a parut usurica ... dar chiar nu mai tin minte altceva legat de ea ...

Link to comment
Share on other sites

da nu a zis nimeni sa invetze pe un Gibson custom, macar un squier sau ceva..

 

am probat si eu kitara in carefour.. groaznica :)

 

acum nu ma intelege gresit...

:) ideea era ca omul intreba daca pentru un incepator e buna ... ... si toata lume il disperase cu mistouri.

Edited by rynn
Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
acum nu ma intelege gresit...

:) ideea era ca omul intreba daca pentru un incepator e buna ... ... si toata lume il disperase cu mistouri.

 

Chiar si daca esti incepator, nu trebuie sa iti iei chiar ultima cazatura. O chitara buna te impinge de la spate.

 

Apoi, commenturi de genu "ai incercat-o? postezi. nu? nu." sunt aiurea venind din partea lui. Cu ce e mai buna parerea lui de incepator care nu face diferenta dintre chitara si lopata (exagerez pentru efectul dramatic) si un tip care canta de cativa ani buni, care stie ca toate chitarele astea sunt facute in aceeasi fabrica chinezeasca. (exagerez din nou)

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea despre chitara Delson de la Carrefour : e un stift ordinar. Imi pare rau sa-ti spun dar te-ai cam intepat. Parerea mea.

Am pus mana pe ea si m-am zgariat in grif. Asa ca m-a descurajat total sa mai si vad cum suna. Daca o chitara e construita in halul ala nu vad cum ar suna bine. Plus ca ...."de 3 lei dai, de 3 lei iei". La banii aia nu are cum sa fie decat placaj. Cum spunea si Mr Jackson daca esti incepator asta nu inseamna ca tre sa-ti iei ultima petarda de chitara. Discutia nu-si mai are rostul acum. Cred ca trebuia sa pui intrebarea asta inainte sa o cumperi.

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

delson? e denumita dupa chitaristul cu acelasi nume de la linkin park? tongue.gif n-am mai auzit de marca asta de chitara si nici nu am gasit informatii pe net. amplificatorul nu pare de incredere. este de lemn? cine stie cat te va tine difuzorul sau potentiometrele. chitara pare lemn crud, lacuit, probabil o sa trebuiasca sa indrepti griful destul de des. sigur se va dezacorda foarte des daca folosesti vibrato. dupa cateva luni cheile se vor toci si vor trebui schimbate.

 

eu am luat un behringer v-tone de la cineva. parerea mea este ca behringer v-tone este o lopata, nu o chitara. prefer oricand vechiul meu reghin. delson sau behringer? as opta pentru behringer pentru ca macar stiu unde isi au sediul. dar daca as avea bani mi-as lua un squier sau yamaha pacifica. in general pretul spune totul in materie de scule electronice si chitari. daca iti iei o chitara proasta ai toate sansele ca invatatul sa se transforme in chin, sa progresezi lent, sau sa inveti gresit.

 

sfat pentru cei ce nu au bani: cumparati azi chitara, maine pedala, poimaine ampliful. nu va grabiti sa luati lucruri ieftine, ce nu sunt de firma.

 

intrebare: cat poate costa productia unei astfel de chitari: daca aduni doze, piese, lemn, asamblare, manpower?

like pentru gluma cu lopata =))

delson cred ca e firma franceza, am o chitara clasica (prima mea chitara) dupa vreo 2 saptamani s-a desprins o cheita si de atunci o intorc cu un cleste de piulite, dar alceva nu s-a prea stricat

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.