www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jackson JS30KE Kelly


Marius T
 Share

Recommended Posts

da nu trebuie sa o comanzi de pe net.. o gasesti la pro guitar..

 

si oricum e o kitara destul de slaba k toate modelele JS de la jackson.. poate dak ii skimbi dozele mai iese ceva..

Link to comment
Share on other sites

da nu trebuie sa o comanzi de pe net.. o gasesti la pro guitar..

 

si oricum e o kitara destul de slaba k toate modelele JS de la jackson.. poate dak ii skimbi dozele mai iese ceva..

 

slaba in ce sens... adica de exemplu e mai buna decat un squier standard fat stratocaster ??.. toata chestia este ca imi place f mult cum arata...

Link to comment
Share on other sites

iup .. griful e mai gros si mai prost finisat .. sa nu mai spun ca scartie cand il misti :) . dozele sunt slabe .. nu e balasata deloc klumea. In fine .. s-a mai discutat odata problema asta aici .. atunci am propus sa cumpere o chitara js30 dinky japan care se gaseste aci pe forum si de vanzare si sa ii puna nixte doze SD de care vrei si te scoti la aceeasi bani cu o chitara mult mai buna decat noua.

Link to comment
Share on other sites

mai stange niste bani si dak vrei musai jackson kelly ia-ti model japonez cu seymour duncan pe el, griful finisat klumea, floyd rose kiar dak e licence da e ok..

 

ps : s-ar putea sa aiba doze duncan design astea japoneze nu bag mana in foc pt k din cate am intzeles o sa puna seymour duncan pe toate modelele in afara de alea indiene :)

 

http://www.proguitar.ro/index.php?page=sub...are%20electrice

 

http://www.jacksonguitars.com/products/sea...rtno=2912000522

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

eu am JS30 Dinky

si ce sa zic...nu e o kitara rea dar nici kiar grozava.pentru acasa merge.a mea are licenta de floyd rose.la mana e destul de comoda.trebuie neaparat reglat floydu' ca e ca naiba reglat din fabrica.si atacul.eu i-am schimbat corzile in prima zi dupa ce am luat-o cu d'adario de 0.10 si dupa aia i-am facut floydu.imediat si-a schimbat sunetul. :) dozele...depinde ce te astepti tu de la ele.nu te opreste nimeni sa le schimbi.una peste alta,i-as da nota 7 pe o scara de la 1 la 10.pentru banii pe care i-am dat pe ea... :)

Link to comment
Share on other sites

Grea din cale afara sa sti ca nu e .. problema e ca la modelele ieftine si medii au balansul extrem de prost si pica in grif , si o sa canti 1 minut .. o sa mai ridici griful .. ceea ce nu e bine deloc . Cand canti nu trebuie sa sustii griful cu mana ptr ca pierzi din viteza, mobilitate etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.