www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concerte Pe Youtube


ADIDAS
 Share

Recommended Posts

Mie imi place mult sa ma uit la concerte pe net. Nu prea fac mofturi legat de genuri.

 

Uite cateva din preferatele mele:

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sy-a5JJa0RM

 

 

Astept sugestii poate sunt concerte pe care nu le-am vazut sau despre care nu am auzit si cu ocazia asta poate prind si alti gustul concertelor chiar daca sunt pe net.

Link to comment
Share on other sites

mie imi plac :

 

clatitele, natalie portman, sezlongul vechi al lui bunicamiu', plapuma grea a lui matusamea, bucurestiul la inceput de iunie, cainii ( pisicile nu ), daniel day lewis ( mai mult decat deniro, pacino sau tom hanks ), shaworma ( fara castraveti murati ), povestirile lui hemingway si ale lui capote, mirosul de igrasie, vinul rosu ( ala facut de mine ), camasile cu maneca scurta din in ( excelente vara ! ), cum loveste in corzi pete townshend, sa alerg prin parc noaptea, sa merg de 1 mai cu cortul la ostrov, bufnitele...si cam atat.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

mie imi plac :

 

clatitele, natalie portman, sezlongul vechi al lui bunicamiu', plapuma grea a lui matusamea, bucurestiul la inceput de iunie, cainii ( pisicile nu ), daniel day lewis ( mai mult decat deniro, pacino sau tom hanks ), shaworma ( fara castraveti murati ), povestirile lui hemingway si ale lui capote, mirosul de igrasie, vinul rosu ( ala facut de mine ), camasile cu maneca scurta din in ( excelente vara ! ), cum loveste in corzi pete townshend, sa alerg prin parc noaptea, sa merg de 1 mai cu cortul la ostrov, bufnitele...si cam atat.

 

Sa inteleg ca asta-i moda pe aici. Multumesc pentru sugestiile de concerte interesante.

 

Va mai astept si alta data.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu sunt un dur dar unele trupe mai dure chiar imi plac. Cannibal Corpse nu sunt printre trupele mele preferate. :D

 

Ultimul concert care m-a incantat sau sa-i zic festival?

 

https://www.youtube.com/watch?v=a39V_15n_Gc

 

Dintre cele maentionate mai sus mi-au placut in special Nick Cave si Govan. Multumiri.

Link to comment
Share on other sites







Peter Brötzmann Quartet - improvisation (1974/10/17)


October 17, 1974

Palace Of Culture And Science, Congress Hall - Jazz Jamboree

Warsaw, Poland


Peter Brötzmann - tenor saxophone, clarinet, mouthpiece

Alexander von Schlippenbach - piano, prepared piano

Peter Kowald - contrabass

Paul Lovens - drums, percussion

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.