www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Booster / Od Dod Yjm 308 Malmsteen Signature, Custom


Recommended Posts

Pret: 250 RON


Localitate: Oradea


Contact: 0722.771.222 sau PM


Link producator: http://forums.rgc.ro/topic/97614-boosterod-dod-yjm-308-malmsteen-signature/


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi

Se vinde una bucata manufactura Booster/OD, executat dupa schema DOD YJM 308 Yngwie Malmsteen signature post-23591-0-34534000-1398106809_thumb.jpg, cu completari personale. Fata de original are in plus un switch care schimba clippingul, in sensul ca ii da si unul mai moale, ceea ce il face sa mearga super si la blues. In clipping-ul original ai drive chiar si cu gain-ul la minim. Cu switch-ul pe soft poti sa ai si clean, si sa intre in drive doar la note mai "suparate".

Pedala mai e dotata cu un LED bicolor (originalul nu are deloc), care e verde pe soft clipping post-23591-0-63235000-1398106264_thumb.jpg si rosu cand se comuta pe hard clipping post-23591-0-93562900-1398106275_thumb.jpg.

Ambalajul e facut cu aspect de gioarsa, asemeni delay-ului facut acu ceva vreme, in carcasa de aluminiu printata si corodata post-23591-0-42897700-1398106491_thumb.jpg

Candva poate reusesc sa ii fac si un sample.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pedala a ajuns la destinatie, asteptam impresii.

 

Intre timp mai "preluam comenzi" :D Ma si apuc sa-mi auto-clonez prima proprie clona de pedala YJM308. Acum am ramas pe=acasa doar cu un TS (ca overdrive), dar parca imi placea mai mult asta. Faptul ca nu are blocul de control ton il lasa parca sa sune mai plin decat TS-ul.

Edited by Liviu.Pop
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.