www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Yamaha eg112 - e buna de ceva?


Shadow
 Share

Recommended Posts

Eu am inca una dar care o folosesc mai rar... este o chitara de bun simt cum a spus si felix, lucrata foarte bine pentru cat costa, si care suna destul de bine si e adaptabila la orice gen de muzica... eu personal i-am facut un mic upgrade (o doza seymour duncan) care n-a facut-o decat sa sune mai bine...

 

O am.. de 4 ani aproape si a inceput sa se simta, pentru ca ar trebui sa schimb switch-ul de doze, deoarece nu mai face bine contact ... poate am avut eu ghinion sau am abuzat de el... potentiometrele merg foarte bine, grif drept, sunet bunicel...

Daca esti amator sau daca de abia incepi cu asa ceva, e o chitara exceptionala.

 

Cat despre mosul de la promuzica... nu lua de acolo... chitara asta se vinde la set pentru.. cred ca era in jur de 280$ us... deci cam 8.200.000 cu tot ce-ti trebuie sa incepi... un amp mic de 15W care este - bleah :) - o husa destul de buna, si bine lucrata, un tuner, un set de corzi, si niste echipamente de bun simt... practic tot ceea ce-ti trebuie ca sa canti... e un set pe care-l recomand cu caldura.. la cat costa

 

Mosul ti-o va vinde second hand, si nu ai nici o garantie, si fii sigur ca va incerca sa scoata cat mai mult de la tine.. sfatul meu e sa nu cumperi de la el chitari... I've seen how he does business! Bafta... sper ca te ajuta la ceva..

Link to comment
Share on other sites

Guest om__bun

salve..io am luat anu trecut o bucata erg121 de la mag yamaha..evident noua..si aveau acolo si o bucata eg112 dar care era mai scumpa ca cea luata de mine cu vreo 3 sute de mii,nu stiu de ce...ziceau ca este un model mai vechi...oricum am impresia ca singura diferenta intre ele este ca cea veche are 2 doze simple si una dubla iar cealalta 2 duble si una simpla... :) ...daca te intereseaza erg121 io sunt dispus la o negociere... :) ....pt ca vreau sa-mi iau o bucata behringer +un proc....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.