www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Custom Zkd Stratocaster Backplate


TheZKD
 Share

Recommended Posts

In urma cu aproximativ un an am facut un neckplate http://forums.rgc.ro/topic/79930-jimi-hendrix-backplate-for-strat/page__fromsearch__1 , si am decis ca a venit vremea sa facem si un backplate . Marimea este exact la fel ca un backplate de strat standard , singura modificare este gaura pentru corzi care a fost mutata spre gat 1,5 milimetri . De data asta am decis sa nu fie facuta ''oglinda'' si sa aiba un aspect mai brut . Timpul de programare + executia lucrarii a fost in total cam 3 ore .

 

post-18913-0-90432100-1388961097_thumb.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa mentionez ca motivul pentru care placa a fost lasat-a mai ''nefinisata'' este deoarece daca am fi facut-o la fel ca neckplate-ul nu ar fi fost contrast destul intre gravarea 'ZKD' si restul , in alte cuvinte : ar fi fost prost observabil tot rostul personalizarii .

 

Mai am in vizor ceva ce vreau sa confectionam pentru chitara , tot o placa custom in spatele bridge-ului . Eventual tot cu aceeasi metoda o placuta ca si abtibildul Custom lui SRV , sunt deschis la propuneri si idei , customizing never stops for me :) .

 

SRV-TributeStrat.jpg

Edited by TheZKD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.