www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfat Achizitie Consola Jocuri Video


decebal popescu
 Share

Recommended Posts

Pentru ca au vazut in alte parti, ma tot bat la cap alea mici sa le iau o consola video...

 

Cum pe mine nu m-a pasionat niciodata subiectul, apelez la cunoscatorii de aici (daca sunt), sa ma sfatuiasca in legatura cu achizitia fie Wii, fie Xbox, fie PS. Sa spunem ca in ceea ce priveste accesoriile, imi trebuie neaparat si o camera video, pentru ca vor sa joace sporturi pe consola.

 

Cu avantaje si dezavantaje, daca se poate..

 

Multumesc frumos.

Edited by decebal popescu
Link to comment
Share on other sites

Ce virsta au copiii?

Cred ca faci o confuzie cu camera video, de fapt ce vrei tu e motion controller, si daca asta e un criteriu important mergi pe Xbox 360 (nu are rost sa dai banii pe nou aparuta Xbox One) cu Kinect. Kinect e sistemul de motion control de la Xbox care permite sa joci diverse jocuri de tip sport, dansuri etc.

Edited by dass101
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Generatia veche: Xbox

Generatia noua: PS4

 

Desi eu as alege XBOX360 [cu kinect] + PS3 [cu sitem MOVE] [adica ambele vechi] fata de oricare din cele "nextgen", cel putin pentru urmatorii 2 ani or so ...

 

Vezi diferentele majore intre cele vechi aici : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_exclusives_(seventh_generation)

 

Pentru mainile mele controlleru' de XBOX >>>> cel de PS

 

Pentru Wii trebe sa te documentezi altundeva, eu nu sunt prieten cu Nintendo de loc.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Depinde destul de mult de ce criterii ai. Eu am X360 si nu au fost prea multe momentele in care mi-am dorit PS3 in locul lui, pe de alta parte PS3 e si player de Blu Ray si Blu Ray 3d foarte competent, e o scula in general facuta mai bine, mai silentios, o interfata mai misto (dupa parerea mea). Controllerul de la X360 e insa un major selling point, mult mai bun decit PS3.

Jocurile sint cam aceleasi, din perceptia mea PS3 are mai multe exclusivitati si jocuri mai "deosebite", cam toate release-urile importante sint pe ambele. Jocurile PS3 sint mai ieftine (la noi).

Adevarul e ca nu pierzi mai nimic alegind una in locul celeilalte, daca nu era controllerul as fi recomandat clar PS3.

Edited by dass101
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca vrei neaparat, desi nu te-as sfatui. Aveam si eu intrebari de genul la inceput [si realizarea e banala daca stii sa montezi un calculator], dar pur si simplu nu merita. Si oricum majoritatea jocurilor x360 sunt destul de ieftine si vor deveni din ce in ce mai ieftine [XONE is out already]. Si oricum, nutrebuie sa le cumperi AZI pe toate.

 

Btw, daca folosesti kinect "intensiv" ai grija sa ai loc de miscare prin zona.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.