www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Comanda Musicstore.de


sorinpaul
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

As dori sa stiu daca a comandat cineva de pe MusicStore.de ceva si cat a durat sa vina comanda. Eu am comandat saptamana trecuta si sunt cam nerabdator. Am primit un cod DHL pt urmarirea comenzii dar e practic inutil pentru ca in momentul in care paraseste Germania nu mai stii pe unde e pachetul.

Ma gandesc ca ar trebui sa dureze cam cat dureaza si la Thomann (6-8 zile) deoarece ambele magazine sunt in Germania si ambele trimit cu DHL.

As vrea sa stiu si daca coletul se livreaza acasa printr-o firma de curierat romaneasca (fancurier etc) sau trebuie sa mergi la posta sa il ridici.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

vezi ca pe siteul lor iti spune daca a intrat in tara si a fost preluat de posta romana.Daca a fost preluat de posta romana incerci pe site cu acelasi traking number si daca nu iti functioneaza suni la el si intrebi si o sa iti dea ei alt traking number.Mie mi a venit si prin posta si prin dhl acasa acum depinde, de cele mai multe ori prin posta:)In tara coletul face maxim doua zile si il adduce acasa de obicei posta romana.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns darkskater 96.

La mine au trecut 6 zile (inclusiv weekend).

Dupa ce primesc coletul o sa revin cu un post cu opinii pt cei interesati pentru ca nu prea am gasit pe nicaieri despre MusicStore.de, probabil ca la noi sunt mai populari Thomann, desi eu am iesit cu vreo 200 ron mai ieftin la ei.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.