www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2 X Celestion G12T-75 8Ω (Jcm900 1936) Made In England (12")


Recommended Posts

Pret: 600 lei


Localitate: Zalau


Contact: brother.cane@yahoo.com PM 0746-234042


Link producator: http://celestion.com/product/15/g12t75/


Stare: Foarte buna/Ca nou

Accept schimburi: Nu accept schimburi
difuzoarele sunt (d)intr-un Marshall JCM900 1936 din 1995 pe care l-am cumparat impreuna cu un JCM900 4500 acum cativa ani din Germania de la unul care le tinea in cutie, folosind un 4x12 cu un 4100 ... adica ale mele erau un fel de "new old stock" (pot face poze cu ele sa se vada in ce stare sunt, am mai pus pe forum la alte vanzari, de chitare cred)

ce vreau sa spun e ca nu prea s-au folosit, nu prea le-am folosit nici eu si cand a fost cazul, am dat head-ul doar pe 25W si cu volumul, basii si inaltele cel mult la jumatate, nu pe scena, nu afara, nu pe frig, umezeala, etc.

si ca sunt 100% Made in England, nici n-am deschis cabinetul inca, nu l-a deschis nimeni

 

motivul pt. care le dau este ca vreau Vintage 30 care noi (chinezesti ?) sunt pe la 100 euro +, poate foarte putin mai scumpe decat G12T-75

 

nu-i mare graba nici cu astea, dar nu se dau separat, la bucata

 

600 lei/set

pretul include taxe de transport si curierat cu Posta Romana, se poate si prin curier rapid, dar cumparatorul suporta costurile si imi depune un avans de min. 200 lei in cont pe card si plateste diferenta ramburs

 

contact: PM / brother.cane@yahoo.com / 0746-234042

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

saptamana asta cred ca va reveni la vanzare, de data asta cabinetul complet Marshall JCM900 Lead 1936, 1995 100% UK made ca nou, impecabil, o sa fac un topic nou, ma gandesc si la un pret corect, probabil usor sub 300 euro, un pret beton IMO mai ales ca a ajuns la noi in sala un Laney de 400 euro nou nout de la Thomann ... n-as da un difuzor din 1936 pe ala ... e de 2 ori mai greu Marshall-ul meu, cand am pus mana pe Laney am crezut ca e cutia goala :))))))))) si n-am fost singurul

de ce-l dau ? tre'sa-mi ajunga zilele astea mult visatul Marshall JCM900 (am eu un fix cu anii '90) Lead 1960 AV, pt. o caruta de bani dar merita :wee:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.