www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

2001 Gibson Les Paul Standard '59 Historic Reissue - Tom Murphy Aged


ALX1
 Share

Recommended Posts

  • 4 months later...

Stiu, am vazut-o si eu acum ceva vreme, insa preturile pentru modelele cu brazilian rosewood fretboards fabricate in anul respectiv sunt mult mai mari decat pretul modelului pe care-l vand eu(tot din acelasi an), cu tastiera din rosewood indian(parca). Sunt construite identic, finisate identic, adica aceleasi standarde de calitate, insa diferenta o face acea tastiera. Se pare ce acele chitare sunt SI mai collectible. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Multumesc! @Fenderaru 

 

Chiara nu este neaparat cea mai usoara, insa este cu siguranta exceptional de resonanta, iar dozele(extrem de important) din seriile acestea Historic de top, au tonul acela de te faci sa plangi singur cantand la ea. :) Desigur, in timp ce lacrimezi usor, bagand niste riff-url in stilul lui Warren Haynes sau ceva, poti admira si top-ul (printre lacrimi) care in comunitatea colectionarilor este catalogat de catre unii ca fiind "Musesum Grade". Chitara asta este o investitie buna indiferent daca vrei sa canti cu ea pana-i sar tastele, sau daca vrei sa o tii in vitrina si sa o faci mostenire de familie. Oricum pretul ei doar va creste.

 

In continuare chitara este disponibila, iar cine este interesat si ar dori sa o incerce este oricand binevenit la studio-ul meu in Brasov.

 

 

Numai bine tuturor!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.