www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cabinet 2X12


ADELE
 Share

Recommended Posts

Pret: 1000 RON


Localitate: Plopeni


Contact: 0747429785


Accept schimburi: Accept schimburi
Vand un cabinet 2x12 homemade , cu specificatii mesa 2x12 rectifier http://www.mesaboogi...cto2x12H-LG.htm la care mi-am permis sa fac cateva modificari .

-lemn:pal tratat , e mai putin costisitor , ofera un sound placut si e destul de rezistent , imbinat la coada de randunica , exact ca originalul.

-difuzoare: doua peavey de 75 w rms 8 ohmi fiecare <suna de rupe>exact astea http://www.peavey.co...05%26reg%3B8ohm

-acoperit cu piele artificiala de calitate superioara adusa din italia

-configuratia difuzoarelor este: canalul din stanga mono , 150w si 4 ohmi, iar daca se cupleaza si canalul din dreapta trece pe 2 ori 75 w , 8 ohmi , datorita unor jack-uri mai speciale ce decupleaza unele contacte la inserarea jackului , astfel nu mai este necesar acel buton pe care il avea originalul.

-in fata difuzoarelor am pus o bucata de canepa <pentru rezistenta > iar in exterior o plasa de bumbac pentru design.

-datorita faptului ca are aproape 25 kg , <te cam cocoseaza> , si am decis sa ii pun manere laterale , pentru mai mult confort la transprt

 

Doream sa-i montez logo si jackplate original, dar costa mult prea mult , am gasit o firma ce imi poate face pe comanda , dar doar din plastic , asa ca m-am lipsit , jackplate-ul l-am facut eu dintr-o bucata de aluminiu , d-aia e asa naspa.Si inca un lucru nerealizat , nu i-am gasit picioruse .

 

Am postat cateva poze facute cu telefonul mobil , si un filmulet pentru a avea o idee de cum suna .

Pretul este negociabil , trimit oriunde dar as prefera ca eventualul cumparator sa vina sa-l ia personal pentru a se convinge de calitate .

 

post-16808-0-96460600-1379943240_thumb.jpg

post-16808-0-23808800-1379943263_thumb.jpg

post-16808-0-63222900-1379943287_thumb.jpg

post-16808-0-94418000-1379943348_thumb.jpg

post-16808-0-55245600-1379943410_thumb.jpg

post-16808-0-74271300-1379943426_thumb.jpg

post-16808-0-30073700-1379943447_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok , cam care considerati ca e un pret ok ?

Voi face o lista cu materialele necesare , <am pastrat si bonul fiscal > si voi vedea poate ajung la pretul stabilit de voi.

Nu cred ca am specificat , dar difurile sunt aproape , noi , special legatura nu am lipit-o cu cositor pentru a putea demonstra ca nu au fost lipite.

Astept o evaluare cinstita.

Edited by ADELE
Link to comment
Share on other sites

la difuzoare nu ma bag ca nu am idee cat costa, dar cabinetul in sine.. mai mult de 200 ron nu prea ar face. cel putin cum ai facut placa aia pentru jackuri, e cam jalnic, si iti scade mult din valoare.

 

Parerea mea, daca vrei sa ai vreo sansa de vanzare, il tolexezi cum trebuie, cu tolex, nu piele ecologica, si iti faci un panou de jackuri mai acceptabil.

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Pe piele am dat 120 lei , fara adezivi , iar vanzatorul mi-a spus ca este special pentru boxe .Am un marshall acasa , si pot spune ca seamana materialul .In legatura cu jack plate-ul voi incerca sa dau comanda la o firma care le face cu laser sa imi faca si spatele , si insigna .Difuzoarele ,ca idee costa 130 e bucata noi , sunt totusi peavey si au si o caruta de wati .Interiorul cabinetului este dat cu vopsea fonoabsorbanta , care nu-i chiar asa ieftina .Nu cred ca doar 200 lei merita cutia , privind in profunzime .

Mai putin de 800 , nu il dau .

Link to comment
Share on other sites

Asta am si cerut , sfaturi. Motivul vanzarii este faptul ca plec la facultate si incerc sa mai eliberez de prin casa , iar cutia nu cred ca voi reusi sa o dau prea curand , ea fiind cea care ma incomodeaza cel mai mult .Le dau si separat , doar daca macar am siguranta ca se dau ambele din partea cuparatorilor.Daca nu reusesc ca il vand , il voi pastra , deoarece sunt foarte multumit de el si cu siguranta imi va parea rau sa-l dau pe lucru de nimic, poate cine stie , voi mai avea nevoie de el la repetitii.

Link to comment
Share on other sites

Difuzoarele ,ca idee costa 130 e bucata noi , sunt totusi peavey si au si o caruta de wati

 

totusi hai sa fim seriosi, difuzoarele alea le-ai luat cu 300 ron perechea. Cutia in sine e vai de ea. Gasesti cutii facute profi, tolexate cu tot pana in 250 ron pe forum, iti dai seama cat ar face a ta.

 

 

ma indoiesc tare mult ca ti-ar da careva 800 ron pe asa ceva cand ai alternative mai bune, si mai ieftine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.