www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pedalier + Pedale + Boxe 2.1 Ca ''guitar Rig''


Andu Dementu

Recommended Posts

Salutare ...Am vazut ca multa lume foloseste pedalier + pedale + boxe 2.1 ca ''guitar rig'', am o chitara bass si as vrea sa trec si eu pe un astfel de sistem..de ce pedale credeti ca as avea nevoie?momentan detin doar un sistem 2.1 de 10W..credeti ca e suficient?cu cat aprofundez mai mult subiectul, cu atat ma pierd mai mult in ceata...poate ma lamuriti voi cum sta treaba...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut ca multa lume foloseste pedalier + pedale + boxe 2.1 ca ''guitar rig''

 

Unde ai vazut tu asta?

Mai ales ca ai si bass,nu trebuie pedalier neaparat ,mai intai investeste intr un amp decent de bass apoi vezi daca chiar ai nevoie de pedale si daca da,de care are nevoie,e poveste lunga dar crede ma pe cuvant,ia ti un amp decent mai intai.Stima

Edited by the outsider
Link to comment
Share on other sites

da probabil un amplificator bun ar fi cel mai indicat...Insa fiind incepator nu stiu daca l-as folosi prea mult cel putin nu in primii anii+ca un amplificator bun costa si ceva bani..postase fiveseveN pe un topic ca el foloseste pedalier+ pedale+ boxe2.1 ca guitar rig...si ma gandeam(daca e posibil) sa-mi fac si un astfel de sistem pentru chitara bass detin un sistem 2.1 genius de 10W la care sa adaug ceva efecte : eq,preamp, di-box si ce ar mai fi nevoie pentru a scoate un sound cat de cat decent..

Link to comment
Share on other sites

el foloseste pedalier+ pedale+ boxe2.1 ca guitar rig

5.1 mai nou :D

Utilitatea unui astfel de setup pt. monitorizare depinde evident de performanțele sistemului. "2.1 genius de 10W" poate însemna multe lucruri, unele mai bune decât altele. Dacă consideri că reproduce bine și la volum suficient muzică, filme etc. sunt mari șanse să fie suficient și pentru bas. Iar efectele necesare depind de ce vrei să cânți. Presupunând că basul e pasiv, minimul este un preamp liniar care să ofere adaptarea de impedanță. Dar dacă tot iei un preamp, n-ar strica să-ți ofere și niște controale de ton și să-ți fie de folos și în alte situații. Deci investiția într-un preamp/DI gen BDDI, celălalt BDDI, Bass Attack etc. ar fi probabil cel mai bun prim pas. Dacă e nevoie de mai multe efecte, poți merge mai departe și lua un procesor. Amplificator îți trebuie doar dacă nu ai altă soluție pentru monitorizare.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.