www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hopa Hopa, Penelopa!


Grim
 Share

Recommended Posts

Fain, și mie îmi place. Dar zici că ești o trupă de-aia care tot scoate teaser-e, mă faci tare nerăbdător de prima ta melodie full. Hai cu chitara/drujba, hai cu toba mai îndrăzneț, dă-i cu urletu'... :)

 

În rest, :respect:

 

EDIT: Nu știu dacă știi trupa sau dacă ți se pare un compliment, dar îmi aduci aminte de Morgul. Și tare duc lipsa unor albume noi de la ei, așa că aștept cu nerăbdare dezvoltarea ta! :)

Edited by Adi M
Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru feedback Winston si Adi. Am ascultat mai inainte Morgul. Nu suna rau deloc. :yay: . Adi, mersi pt. feedback-ul permanent. Il apreciez foarte mult. ;)

 

EDIT:

 

Legat de grohaieli; asta fac momentan doar in trupa curenta:

 

Edited by Grim
Link to comment
Share on other sites

multumesc pentru feedback Winston si Adi. Am ascultat mai inainte Morgul. Nu suna rau deloc. :yay: . Adi, mersi pt. feedback-ul permanent. Il apreciez foarte mult. ;)

 

EDIT:

 

Legat de grohaieli; asta fac momentan doar in trupa curenta:

 

 

Da, cred că auzisem cîndva și o melodie de la trupa ta, tot aici pe forum. Nu-i rău nici asta. Sincer, nu e chiar genul meu, deși mai ascult cîteodată.

 

Auzi, pe lîngă subiect: cum se cheamă fontul cu care ați scris versurile în clip? E font de biserici ortodoxe și-mi place.

 

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Cam "seacă" orchestra, pianul și corzile. Nu par chiar din alt film, dar nu se prea îmbină cu restul instrumentelor. O fi chestie de reverb, eq sau habar n-am, dar zici că-s poze de-alea în care truchezi un om peste un fundal. Pare că-i de acolo, de la o anumită distanță, dar nu se împacă prea bine.

 

Mă refer exclusiv la ton. Componistic n-am nicio nemulțumire.

Link to comment
Share on other sites

Salut Adi. Chitara si tobele au fost "fortate" peste orchestratie. Probabil ca asa au sa ramana, iar peste acestea am sa construiesc altceva nou. Au iesit asa din lipsa de timp si posibilitate de colaborare "de aproape". Mersi de insight.


https://soundcloud.com/echivoc/sets/chestie-1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ai niște idei foarte faine, îmi place mult ce faci, deși nu e tocmai genul meu, black metal-ul. Însă, adunînd și elemente simfonice sau, mai degrabă, mai mult elemente simfonice în ultimele piese, m-ai cîștigat :) N-am apucat să-ți ascult decît frînturi din album, voi reveni cu păreri, dar piesa de mai sus, precum și alte idei ale tale merită laude, cred eu! E drept că unele par neterminate sau prea dezordonate ca idei, după părerea mea, dar îmi place, felicitări sincere!

 

Apropo, piesa de mai sus mi-a adus aminte un pic de Blackmore cu a lui trupă de muzică irlandeză/celtică/de-alea. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.