www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stie Cineva Vreun Lutier In Craiova ?


SpiritCrusher
 Share

Recommended Posts

Verifica neck-relief-ul, adica curbura grifului. Griful trebuie sa aiba o usoara curbura. Pentru verificare, apesi simultan la tasta 1 si la tasta 16 sau care este cea la care griful se uneste cu corpul, si te uiti la jumatatea distantei, tasta 7 sau 8, intre varful tastei si coarda E gros ttrebuie sa fie max 0,6mm, cam cat grosimea unui card de banca.

Link to comment
Share on other sites

Verifica neck-relief-ul, adica curbura grifului. Griful trebuie sa aiba o usoara curbura. Pentru verificare, apesi simultan la tasta 1 si la tasta 16 sau care este cea la care griful se uneste cu corpul, si te uiti la jumatatea distantei, tasta 7 sau 8, intre varful tastei si coarda E gros ttrebuie sa fie max 0,6mm, cam cat grosimea unui card de banca.

Am facut asta si distanta era cam intre 0,3mm - 0,4mm. Asta ce inseamna ? Ce poate sa fie de vina, am fret buzz mai mult la corzile groase, cel putin la Mi-ul gros am pana la fretul 8. Sa ii schimb corzile ca sunt vechi rau si chiar putin ruginite pe unele locuri, Re-ul e si rupt, poate din cauza asta o face asa ? Bridge-ul e cat se poate de jos am observat dar si cand l-am ridicat tot nu s-a schimbat nimic.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.