www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Batranel Demodat In Cautare De Formatie - In Bucuresti


EggShen vs LoPan
 Share

Recommended Posts

Salut! Basist de nivel mediu caut formatie in Bucuresti. Am 34 de ani, am cantat pe ici si colo din 1995 incoace; nimic serios fiindca nu am gasit oameni cu care sa se lege o formatie serioasa. Pot sa cant si la chitara. Ma orientez catre blues, rock, folk impreuna cu subgenurile aferente acestora dar fiind din generatia anilor '90 sunt atras de un sound mai abraziv si simplist. Nu-mi plac coverbandurile si tribute bandurile, chiar daca nu sunt de loc un geniu al muzicii doresc mereu sa cant lucruri inedite si originale. Pot sa cant numai ce imi place si mie, nu sunt deloc genul care se preteaza la orice si poate activa in toate trupele locale in acelasi timp, daca nu-mi face placere muzica si atmosfera in cadrul trupei nu ma adaptez. Ca aspect si personalitate eu sunt un batranel anti-smecher si anti-rocker, daca se poate spune asa, nu locuiesc in baruri si cluburi de noapte, nu am motocicleta Harley-Davidson sau masina nervoasa pentru cursele urbane nocturne, nu am haine de piele sau costume de designer, arat ca orice postcomunist est-european de rand.

Altceva sa scriu despre mine nu-mi mai vine acum in minte, pentru contact: bogardo_bustamante@aim.com si 0767602370.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Avand in vedere ca mai multe persoane care m-au sunat nu au prins tenta de gluma a titlului si anuntului meu, intrebandu-ma de muzica interbelica, de pop-ul anilor '50 si chiar am fost intrebat daca doresc sa devin mentor al unei persoane batrane care nu se pricepe la muzica dar careia i-ar place sa incerce iar cu alta ocazie daca sunt interesat doar sa discut ideologie comunista, vreau sa fac mici clarificari (credeam ca se intelege din mesajul initial):

- cant la chitara bass, am sculele mele, am mai cantat in formatii, ma pricep la muzica, etc.

- vreau sa gasesc o formatie cu care sa cant, sau oameni pentru a creea o trupa noua.

- imi plac multe genuri insa prefer un sound agresiv/abraziv fiindca cu asta ma pot identifica cel mai bine.

- legat de varsta, nu conteaza numarul din buletin (intr-adevar) insa trebuie ca cei implicati sa aiba totusi lucruri in comun, asa ca intr-o formatie cu componenti de 15 ani sau de 50 n-am cum sa ma integrez.

 

Up :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutare,

 

Am citit cu mare atentie mesajul tau si cred ca te-ai putea integra cu usurinta in trupa noastra. Noi suntem din Targoviste si avem nevoie de un basist.

Stiu ca esti din Bucuresti dar, ce zici, vii intr-o seara la Targoviste sa ne cunoastem ?

Contact la : sorin.simionescu@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Am citit cu mare atentie mesajul tau si cred ca te-ai putea integra cu usurinta in trupa noastra. Noi suntem din Targoviste si avem nevoie de un basist.

Stiu ca esti din Bucuresti dar, ce zici, vii intr-o seara la Targoviste sa ne cunoastem ?

Contact la : sorin.simionescu@yahoo.com

Salutare!

Dupa cum ai vazut, eu locuiesc in Bucuresti. N-am cum sa ajung la Targoviste si nu-mi permit sa fac naveta pentru intrunirile formatiei.

Multumesc oricum pentru interes! Mult succes!

 

 

Up

Edited by EggShen vs LoPan
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Si eu sunt un tinerel de 31 ani ideea este ca genul meu de muzica este trash metal. Uite un sample din ce mai compun, eu pot sa spun ca sunt la fel ca tine nu-mi plac cover-urile, decat sa ma incalzesc. Daca te intereseaza putem sa ne intalnim sa cantam cate ceva impreuna uite nr. meu de telefon: 0765472216.

sample muzic - Prodigal Son.mp3

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Si eu sunt un tinerel de 31 ani ideea este ca genul meu de muzica este trash metal. Uite un sample din ce mai compun, eu pot sa spun ca sunt la fel ca tine nu-mi plac cover-urile, decat sa ma incalzesc. Daca te intereseaza putem sa ne intalnim sa cantam cate ceva impreuna uite nr. meu de telefon: 0765472216.

Nu imi place muzica metal. Mutumesc pentru propunere si succes in a gasi oameni potriviti pentru stilul tau!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare! te intereseaza o colaborare funk/blues? incercam si un disco..

Nu, multumesc!

Eu sunt cu MC5, The Stooges, New York Dolls, Fear, ca stil si preferinte. Funk si disco nu-mi plac, nu ascult si ma intereseaza sa investesc doar in ceva care-mi face placere si ma reprezinta. Ceva cu care ma pot identifica.

Succes in a gasi oamenii potriviti pentru proiect!

Link to comment
Share on other sites

buna dimineata ... ma numesc bobby , am 45 de ani , cant la toba de mai bine de 25 de ani , sufar de aceeasi boala , cu greu gasesti oameni seriosi , oricum daca nu ai gasit tobosar , as fi interesat de o colaborare , ca stil de muzica sunt multumit ca nu iti place trash si alte genuri vitezomane ... ma gsesti la 0761606944 sau bob33ro@yahoo.com.

multumesc !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.