www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

StufStock 19-20august 2005- Vama Veche


Cosu
 Share

Recommended Posts

scena A / main stage

 

19 august:

Implant pentru Refuz

Vita de Vie

E.M.I.L.

KUMM

Zdob si Zdub

Zob

Ens Cogitans (Rusia)

OCS

Evo

Dance Trauma

 

20 august:

Icory

Taine

Blazzaj

Vama Veche

Luna Amara

Urma

Kampec Dolores (Ungaria)

Point Blank (Macedonia)

Altar

nOciv

Buricul Pamantului

 

 

 

scena B / second stage

 

Ada Milea

Semnal M

Tapinari

Florin Chilian

Vali “SirBlues” Racila

Al Jawala (Germania)

Nightlosers

Zum

Cristina Padurariu

& Horia Crisovan

Teamsters Blues Band

 

20 august

Fara Zahar

Butterflies in my stomach

Middlefinger

Havoc (Germania)

Zebre

iordache

Sims (Franta)

Margento

Defect

Aria Urbana

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest om__bun

formatia Timpuri Noi...este tot aia cu Artanu la voce si Dan Iliescu la chitara? :) ...ca se desfintase odata..... :)

Link to comment
Share on other sites

E cam ciudat ca au omis rockul mai suparat (aka metal)

Anul trecut stiu ca a avut ceva succes tocmai datorita metalelor (Vezi Trooper , Nexus & the rest of the gang)

Se transforma in festival de muzica alternativa si am o vaga senzatie ca aia care mergeau in vama nu erau doar ascultatori de alt (vorbesc strict de scena A. Scena B e la fel de buna ca si anul trecut - macar prima seara:) )

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

damn... io ratez anul asta festivalil... ca ma intorc in tara pe 21 dar... oricum... la cat alternativ e, nu regert chiar asa de tare :)

Link to comment
Share on other sites

bwaaaaaaaaahahahahha LOOL

numa hardcore????? bwahahahha....hai c-ai scos-o!

nu e nici o trupa de hardcore acolo ma!

ma rog dintre cele romanesti(ca palea de afara nu le stiu, decat pe point blank din MK care nu-s nici ei hardcore).metalu adevarat lipseste asta e clar, dar nici hardcore-u nu e prezent...:)

Link to comment
Share on other sites

Clar nu ma duc! Decat sa ii vad pe distrusii de ocs emil and Co cum canta chestii care nu au nici o legatura cu Salvati Vama mai bine stau acasa.Oricum festivalu a devenit foartee comercial,un PR de multi dolari pentru Catavencu and Co. M-as duce insa chiar daca nu prea au legatura nici ei cu salvarea vamii la blazajj kumm URMA!! si mai ales TIMPURI NOIIII.Dan Iliescu kikaneste buttul.Cred ca e cel mai bun chitarist roman! Cum spunea benson Catran forever! Clar! :)

Bine daca ar mai traii Hendrix si s-ar incumeta asa la o tura mica in vama...

Link to comment
Share on other sites

am ajuns si eu din vama acu vreo 2 ore :)

prima oara pentru mine cand am participat la stufstock, so here goes parerea mea

 

vremea a fost buna, se putea mai bine (adica soare totimpu...) da se putea si mult mai rau, adica sa ploua. din fericire soarele a fost cam toata ziua de vineri, si sambata a fost cat de cat. doar sambata seara a plouat nasol, vreo o ora asa cred, si a fost ceru plin de nori incepand de pe la 5-6...

foarte foarte multa lume... masteptam sa fie multa da nici chiar asa :) nu e un lucru rau, din contra... singuru lucru nasol in chestia asta e ca stateai ceva timp la coada la mancare... (bine ca la bere nu era)

din pacate majoritatea trupelor care au prestat pe mine nu mau atras foarte tare (gusturile...nah :(), insa la Z&Z, Vama Veche si bineinteles Taine mam simtit foarte bine :)

super tare muzica de la "La Creanga"...din pacate nam stat prea mult pacolo, da cand eram intrecere am auzit de vreo 2 ori metallica si odata nu mai tin minte...da tot ceva cunoscut...

atmosfera a fost misto, mia placut, ma bucurat lipsa manelarilor...am avut grija sa nu intru in scandal (io sunt mititel B):D), ca sambata cand am trecut prin fata la Under lam vazut pe unu vaitanduse pe jos cu ditai buba la cap din care curgea sange, si altu cu topor (sau ceo fi...oricum pacolo) in mana...

per total, mia placut, am stat cu cortu pe plaja, a fost misto, o sa vin aproape sigur si anul viitor

 

cine a mai fost?sunt curios sa citesc si eu alte pareri

Link to comment
Share on other sites

despre prima seara nu pot sa spun nimik, dar la a 2 am participat.

si vreau sa zic ca pt mine cea mai frumoasa surpriza au fost ALTAR care efectiv la ora 5 dimineatza au facut marea sa vuiasca sub riffurilor lor.AU sunat de-a dreptaul impecabil cum nimeni nu prea a mai sunat asa in romania.bvo lor.pe loku 2 la mine in preferinte point blank, 3 taine, restu nu m-au coafat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.