www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Placa De Sunet


Recommended Posts

As fi interesat sa cumpar o placa de sunet in jurul pretului de 300 ron (second hand). In principiu m-am oprit la line 6 ux1. Intrebarea este daca e mai ok varianta mai scumpa a acestuia ux2, din moment ce are o intrare speciala pentru doze active(nush daca este o fita sau chiar imbunatateste sunetul cu mult). Mai exista alte placi de sunet cu "abilitatea" astea in jurul pretului de mai sus?

Mentionez ca am un rga32 cu blackouts si amplificator ht-1. Mai are rost intrarea aia speciala de doze active daca folosesc amplificatorul ca si preamp?

Link to comment
Share on other sites

Crede-ma ca nu stiu. Am conectat chitara la o pedala de distors ca si preamp (ma gandesc ca aia a fost prostia cea mare) urmand sa fie legata la calculator prin line-in (amplificatorul nu cred ca l-am conectat la calculator pana acuma). In fine am scapat ieftin pana la urma.

Oricum intrebarea era daca are ceva special a 2a intrare de la line 6 ux2 cum citisem pe net pe nu stiu unde (deci e a load of crap).

Prefer sa imi cumpar o placa de sunet decenta decat sa risc iara cele intamplate (se poate vinde oricand iara).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.