www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Problema Chitara


demiicaros
 Share

Recommended Posts

Salutare!

Am o chitara electrica Squier Bullet Strat care zilele trecute a suferit un accident.

Un prieten a vrut sa vada chitara,dar saracul de el in loc sa prinda de chitara a prins de stativ si chitara a cazut.

Doar a doua zi am legat chitara la amp si am observat ca bazaie un pic.Dupa ce am pus si un efect de distors am vazut ca bâzâie si mai tare(chiar foarte tare).Am incercat sa leg chitara direct la Amp, la amp prin procesor, la calculator si tot asa.

Oare care ar fi cauza bazaitului?Mentionez ca nu ma pricep la electronica.

 

Help me!!!!

Daca e cazul pun si un sample

Link to comment
Share on other sites

Ţi s-o fi desprins împământarea. Desfă partea din spate, unde ai arcurile de la vibrator şi verifică dacă e prins firul de sistem.

Firul negru de-aici.

 

Dacă ăla e ok, ai mai putea verifica şi legătura de la jack plate. Dacă sunt ambele fire legate.

 

Înainte de asta încearcă şi cu alt cablu.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest skilrex

Buna ziua ,am o chitara acustica Western standard si la primele 3 freturi lacul este dus si s-au format cateva gropite daca le pot spune asa .Intrebarea mea este daca aceste gropite imi afecteaza sunetul corzilor si daca da cu ce pot sa le inlatur ?

 

P.S: sunt incepator, daca as sti cum e face as pune si o poza :))

Edited by skilrex
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.