www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

French Contest


SergiuPetrache
 Share

Recommended Posts

[quote name=PunXter d(-_-)b' timestamp='1366869182' post='777748]

My entry for the French guitar competition

And to vote , please like it on youtube(not facebook ). Thanks and Good luck if you're in (or out)!

 

 

 

 

http://www.youtube.c...k&feature=share

 

Foarte Fain ,

In ce a constat "concursul" adica ce se evalueaza ?

 

Poate gresesc dar trebuia sa canti ceva original piesa de-a ta ..ceva ce sa nu semene cu altii altfel probabi;l sunt foarte multi chitaristi care canta la fel de bine sau chiar mai bine ..

 

O sa ma uit unde trebuie sa votez ..ca nu am gasit inca doar reclama la concurs am vazut-o ...din link-ul din pagina ta de youtube ....

 

Nu ai un link direct ce sa-l postezi aici ..?

 

Este bine sa iei parte la concursuri ,probabil estre un concurs ce se organizeaza in fiecare an ..te-ai uitat /ascuiltat ce se canta de obicei si ce a luat premiu sau locuri bune ..

 

Chestia cu "votati-ma " suna a "Like" de pe facebook ..si cam atata valoare are .

 

caut asa canti numai piese originala ale tale ..ce sa nici nu semene cu alti chitaristi ,cauta sa-ti faci un sound al tau un stil al tau /manier ade cantat etc ..ca sa iesi in evidenta ditre sutele de chitaristi copiatori ...

 

Nu-i precis ca vei castiga concursuri dar odat asi odata tot vei avea multe in plus facta de "tonomate" ..

 

Daca concurusl ar fi centrat pe copiera unui chitarist sau al unei piese este altceva acolo tre sa faci pe tonomatul +feeling ..

 

Oricum arta este greu de evaluat .

 

Canti foart ebine ..nu stiu daca ce ai prezentat este alegerea cea mai buna ptr un concurs .

 

Bafta , noroc si succes !

Link to comment
Share on other sites

Salut Karpi . backing trackul pus la dispozitie de organizatori (din pacate si singurul) nu se incadreaza in genurile de backing track-uri peste care sunt obisnuit sa cant de obicei ,asa ca am incercat sa arat mai mult decat sa simt ,ceea ce nu imi prea place sa fac , intrucat nu sunt genul virtuos ( mai degraba imi place sa compun piese).

informatii despre concurs se gasesc aici :http://www.frenchgui...m/#!rules/c1x9v , iar de votat se voteaza(se da like ) la videoclipul de pe youtube www.youtube.com/watch?v=gYBilWBj6Fk

p.s: in description am lasat mai multe link-uri ,in caz ca vrei sa asculti si alte proiecte de ale mele.

Sanatate si simplitate in viata iti doresc ,Sergiu .

Edited by PunXter d(-_-)b
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.