www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Primul Album Illuminati !


twister
 Share

Recommended Posts

partea instrumentala imi place, insa nu prea pot sa ma obisnuiesc cu vocea in genul asta de metal. ascult cu placere Arch Enemy, dar in melodia voastra vocea nu este chiar "my cup of tea".

 

Hehe, mie, la piesa asta, exact vocea mi se pare punctul forte, Spheres de la Pestillence fiind unul din albumele mele favorite din toate timpurile. Nici instrumentalul nu se lasă mai prejos, desigur.

Link to comment
Share on other sites

Albumul va iesi in cam 2 saptamani. pe fiecare piesa avem cate un invitat sau 2 "surpriza" , din randul celebritatilor death metal.ului intelectual :) Ganditi.va la nume ca Atheist, Cynic, Gorguts, Pestilence, Nocturnus, Martyr etc.... a fost visul si capriciul nostru, sa cantam cu cei pe care i.am admirat in copilarie :)

Edited by twister
Link to comment
Share on other sites

Albumul va iesi in cam 2 saptamani. pe fiecare piesa avem cate un invitat sau 2 "surpriza" , din randul celebritatilor death metal.ului intelectual :) Ganditi.va la nume ca Atheist, Cynic, Gorguts, Pestilence, Nocturnus, Martyr etc.... a fost visul si capriciul nostru, sa cantam cu cei pe care i.am admirat in copilarie :)

 

La naiba... Chiar nu mă aşteptam să văd aşa ceva în România... De fapt nu ştiu multe albume de genul în lume. Excelentă ideea şi este un efort demn de toată admiraţia, strângând membri precum cei ai trupelor enumerate în proiectul vostru.

Link to comment
Share on other sites

poostez inca o piesa de pe album:

 

 

guest vocals e Mike Browning (ex Nocturnus, Morbid Angel etc..)

 

P.S. daca esti "blues.er" si canti la chitara doar cu benduri ....mai bine nu asculta aceasta piesa, poate te va traumatiza sau nu vei intelege....:)

oricum, fanbase.ul acestui gen cam lasa de dorit pe acest site...chitaristilor nu prea le place sa experimenteze pe aici.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hehe. Mişto rău şi asta. Trebuie să recunosc că mi-a plăcut mai mult prima. A făcut bine Mike caracterizarea, doar că aş înlocui Death cu Control Denied :yay: .

 

Din câte văd, aţi mers mai mult pe voce. Să înţeleg că va fi o piesă cu Kelly Shaefer şi una cu Paul Masvidal? Sau să mă aştept la o nebunie cu Sean Reinert? (asta ar fi prea mişto...)

 

Poate nu iese albumul la sfârşitul lunii, că fac urât...

 

Acum, să ştii că şi eu am observat că nu prea prinde genul prin România. Grupuri mici de persoane. Bine, multă lume nici nu prea a auzit de trupe. Nu odată mi s-a întâmplat să dau cuiva un link cu Cynic, Atheist, Spiral Architect şi să i se pară foarte bune piesele, însă nu auzise de trupele respective.

Link to comment
Share on other sites

Da, invitatii sunt doar la voce. Avem totusi si un guest la o parte de bass pe una dintre piese. Oricum, surprize mai sunt...ai sa auzi, nu te vor dezamagi nici una :) Pacat ca murit Chuck, il chemam si pe el..

Noi speram ca prin invitatii astia sa captam cat de cat atentia cu proiectul nostru. Daca ei au acceptat sa apara pe piesele noastre (fara sa fim vechi cunostinte) inseamna ca le.au placut, asta e cea mai mare multumire pe care o pot avea.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Doar ce l-am ascultat. Foarte bun... :respect:

 

Să ştie şi restul lumii, albumul se poate asculta şi achiziţiona aici:

http://1llum1nat1.ba...lbum/the-core-2

 

Piesa preferată tot Please Lose, iar pe locul 2, The Core. Oricum, toate sunt reuşite. Va face cu siguranţă parte din playlistul meu. :yay:

 

Spune-mi şi mie, care e treaba cu piesa 12? O găsisem şi pe youtube. Înţeleg că e tot albumul, dat fast forward sau ceva de genul?

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru apreciere ! Da, trackul 12 e tot albumul dat fast backward :) E ca un outro, poti sa zici ca e de umplutura dar lasa un sentiment apasator si intunecat. Efectul scuza mijloacele :) La vara o sa facem cateva concerte de promovare, o sa cantam totul cap coada, exact cum e pe bandcamp..plus cateva surprize la final :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.