www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trem Block De Alama Pentru Strat


boondak
 Share

Recommended Posts

salut

vreau sa schimb trem block-ul de pe un american standard cu unul de alama mai masiv si nu am gasit decat ebay sau tot felul de siteuri americane si nu vreau sa ma complic chiar asa de tare. daca are cineva sau construieste cineva sau stiti pe unde se poate gasi asa ceva, va rog sa postati aici.

 

ar fi interesant de aflat din experientele voastre si felul in care o astfel de modificare schimba sunetul chitarei.

merita sau nu sa faci asa ceva?

Edited by boondak
Link to comment
Share on other sites

am vazut asa ceva pentru tremolo stil Floyd rose. din ce am vazut acolo, este un bloc de metal banal, singura chestie este sa aliniezi corect gaurile unde se monteaza pe tremolo. daca ai posibilitatea sa il dai jos si gasesti mesterul, nu-i mare filosofie sa il reproduca.

cel vazut de mine era si mai gros fata de original, plus ca poti sa il faci din ce material vrei.

Link to comment
Share on other sites

se fabrica din diverse materiale: aluminiu, otel, alama, bronz.

si inafara de aliniatul gaurilor mai sunt niste detalii destul de importante , de ex. unghiul barei de tremolo, pasul filetelor si asa mai departe . de asta un desen precis este mult mai de ajutor. acolo sunt date toate cotele exacte, sunt reprezentate sectiuni si este mult mai clar pentru cel ce executa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cred ca este interesant subiectul si sunt convin sa sunt multi care asteapta, ca si mine, sugestii si pareri.

 

nu ne lasati sa orbecaim in bezna ignorantei.

 

daca aveti experiente de orice fel legate de povestea cu pricina nu ezitati sa postati

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.