www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Si Nu Gasim !


Guest Covoran Andrei
 Share

Recommended Posts

Guest Covoran Andrei

Salut, numele meu e Andrei si am 19 ani. Incerc de ceva timp sa formez o trupa. Momentan in aceasta "no-name" trupa suntem doi chitaristi si o solista. Nu am repetat pana acum nicaieri pentru ca avem nevoie de un tobosar si un basist. Incercam sa gasim orice instrument pentru a forma o trupa ca lumea.

Cantam rock,blues,trash metal,metal si folk metal.

Sper sa avem cat mai multe oferte si sa gasim doritori.

MENTIONEZ : Nu suntem foarte experiementati, cautam persoane tinere si sociabile si dornice de rock !!! :rock:

Toate cele bune!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Am mentionat ca nu am cantat niciodata impreuna pentru ca inca suntem in cautare de colegi de trupa si pentru a nu se simtii ceilalti niste straini fata de noi ( am dorii sa incepem toti o data pentru a nu se simti ceilalti in alt fel ). Ca influente am scris : blues, soft rock, trash metal, folk metal.

O zi buna !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Da, ai dreptate, imi cer scuze, e prea dimineata :w00t: . Nu am cantat niciodata, nu stim sincer sa fiu. Ca genuri sper ca am fost explicit, chiar de doua ori :)) dar ca influente, nu avem de unde sa stim. Vad ca tu ai ca interese : basul si clapele. Tu ai vreun filmulet, daca se poate?

Merci !!

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Salut, suna bine ceea ce ai spus. Nu avem nici un loc de cantat pentru ca, repet, nu am cantat niciodata impreuna. Nu va fii nimic prea metal, asta te asigur.

Lasa-mi o modalitate de contact printr-un PM daca se poate ca sa nu aglomeram topicul.

Merci !!

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Oameni buni, sa recapitulez putin ca sa nu mai puna toata lumea aceesi intrebare. Nu ma supar sau enervez ca ma intrebati, normal, dar e mai bine asa.

Deci, fara deci :

Intrebare: Cum se cheama trupa voastra?

Raspuns: Nu se cheama in nici un fel pentru ca nu ne putem numii o trupa.

I: Aveti vreun loc de cantat sau repetat?

R: Nu, nu avem nici un loc.

I: De cat timp cantati?

R: Individual, eu ( " chitarist " ) cant de 1 an la chitara, Mihai ( al doilea " chitarist " canta de foarte putin timp ), iar Maria ( solista ) canta de toata viata ei, fara cursuri sau alte chestii. Impreuna nu am cantat niciodata.

I: Cati ani aveti?

R: Intre 18 si 19 ani.

I: De unde sunteti?

R: Din Bucuresti.

I: Ce genuri muzicale ati vrea sa cantati?

R: De la Blues si Soft Rock pana la Rock n' Roll, Folk Rock si alte subgenuri nu foarte Metal. Mie unul mi-ar place si ceva mai Metal dar daca "trupa" spune nu, ma conformez.

I: De ce aveti nevoie mai exact?

R: Momentan de un basist si un tobosar nu foarte experimentat pentru ca presimt ca il vom trage in jos ( nu vocea ci chitarile ) apoi mai vedem de ce ar mai putea avea nevoie o trupa.

I: Ca influente, ce vreti sa cantati?

R: Ca influente nu pot sigur sa va spun pentru ca se pare ca nu am ajuns la un comun acord si nici nu prea am vorbit despre asa ceva. Se pare ca Maria s-ar axa undeva pe la Rock Alternativ, muzica usoara si alte subgenuri din aceste doua categorii. Ca sa fiu mai explicit : Bruno Mars, Pink, Evanescence, Maroon 5, Avril Lavigne etc. Nu stiu daca a mai incercat si altceva. Eu ma axez pe Rock, Trash Metal, Blues, Metal, Folk Metal, Folk. Ca sa fiu din nou mai explicit : Iron Maiden, Metallica, AC/DC, Pink Floid, B.B. King, Eric Clapton, Gary Moore, Jimi Hendrix, Tyr, Korpiklani, Irish Pub, Iris, Cargo etc. In special Classic Rock. Mihai este pe aceesi axa cu mine asa ca nu mai detaliez.

 

 

Cam acestea au fost intrebarile la care m-am putut gandii. Daca mai sunt si altele sunt bucuros sa va raspund cu drag si sper sa gasim ceea ce cautam iar voi sa gasiti ceea ce cautati.

Multa sanatate si toate cele bune !!!

Salut.

Edited by Covoran Andrei
Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Salutari, problema cu basistul a fost rezolvata, momentan. Speram sa fie definitiva daca si el doreste asta. SUNTEM IN CAUTARE DE TOBOSAR !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Haideti oameni buni, nici un tobosar incepator cu adrenalina in sange :rock: ?

Vom avea si un loc de cantat cat de curand, depinzand de ce venit avem :w00t: .

Asteptam ofertele voastre :yay:

Link to comment
Share on other sites

Guest Covoran Andrei

Guys, pe bune? Nici un tobosar nu doreste sa se implice in ceva frumos? Nu avem garantia ca va fii un succes nemaivazut dar totusi merita sa incercam !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.