www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

/ Schimb O Groaza De Chestii La Preturi Promotionale De Sarbatori. Arunca Un Ochi, Ca Cine Stie...


Recommended Posts

Salut,

 

Deoarece am destul de multe chestii care stau degeaba, am decis sa le vand, la pret promotional de sarbatori.

 

Accept si schimburi, daca aveti propuneri le astept pe PM sau pe telefon.

Orice echipament se poate vedea / testa in Bucuresti.

 

telefon: 0723 283 753

 

Doza Seymour Duncan Alternative 8 - 300 RON

Este noua, am folosit-o extrem de putin, pentru ca mi-am luat altceva intre timp. Este o super oferta, in state costa 100 de dolari. Daca mai pui si transportul... Ofer si instalare gratuita in pretul asta.

 

http://www.music123.com/accessories/seymour-duncan-custom-alternative-8-trembucker-humbucker-pickup

 

 

Chitara electroacustica Fender CD-60 CE - 550 RON

Stare perfecta, corzi noi. Sunet excelent. Tinuta doar in casa, cu plicurile de silicagel inauntru. La magazin e vreo 800 ron.

 

Chitara electrca Ibanez Ex series - 450 RON

Gat din "rosewood", Floyd Rose, mengina, actiune joasa, ecranaj, doza bridge Seymour Duncan, curea de plastic.

Are mici zgarieturi si ciobituri . Nu are potentiometre de ton si volum. De-aici si pretul asa de mic.

Este o chitara excelenta pentru mai multe genuri avand tonul foarte versatil, dar cel mai potrivita ar fi pentru metale medii-grele, datorita actiunii joase si al sunetului agresiv dat de doza SD. Ideala pt oamenii care vor un sunet bun, dar nu au bani de o chitara noua cu toate astea pe ea.

 

Pedala DigiTech XBC Bass Multi Chorus - 170 RON

E noua practic, am cantat de 3 ori cu ea. Din pacate nu prea cant cu chorus, si o sa fac loc pe pedalier.

Noua e 285 RON, eu o dau la mai putin de jumate.

 

Pedala Boss Flanger BF-2 - 170 RON

Un schimb cu un Phaser m-ar tenta destul de mult.

Am folosit pedala destul, dar e in stare foarte buna.

 

Pedala Digitech Death Metal - 120 RON

Pedala e in stare de functionare perfecta, dar i-am vopsit partea pe care scria "death" pt ca imi era cam rusine.

 

 

Amplificator combo, 2x12, 50w, full lampi Doina Beta, copie Marshall - 200 ron.

Il dau asa de ieftin pt ca s-a stricat ceva in el si nu se mai aude, iar eu n-am nici un chef sa il duc la reparat pt ca e F greu si nu il mai folosesc de ceva vreme. Cine se pricepe sa il faca, va avea un super amp, "vintage" din anii 70.

 

Rocksmith PS3 sigilat - 150 RON

Mi s-a ars ps3-ul inainte sa il desfac / joc. Are cablu si tot ce trebuie in cutie.

 

Controller Ps3 - 100 RON

Dualshock, wireless, vibratii, tot tacamul. Stare buna, folosit putin.

 

Hard disk de laptop luat de pe ps3, 40 GB - 100 ron

Un mic hard disk SATA. Se potriveste perfect pe Ps3, dar nu numai.

post-8137-0-88520500-1356459132_thumb.jpg

post-8137-0-30997300-1356459144_thumb.jpg

post-8137-0-54476700-1356459153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut din nou,

 

La cererea telespectatorilor, iata mai multe poze cu chitara Ibanez.

 

@ Terminator: Cum adica de ce am pus corzile asa? Are floyd rose, corzile se prind in menghine la capat si se pun cu capetele invers. Se vede si in poze. Sper ca am inteles intrebarea bine.

 

Inca o data, pt toti cei interesati, sau aparent interesati de chitara: nu este ca noua. Este o chitara trecuta prin multe si ca orice veteran are multe cicatrici. Ce trebuie sa fie foarte clar insa, este ca are dotari foarte bune, iar pretul mic este dat de aspectul ei rau, nu de calitatea sunetului sau a mecanicii. Deci daca va intereseaza o chitara frumoasa pe care sa o puneti in vitrina, imi pare rau, nu e pentru voi. Daca in schimb aveti putini bani, dar vreti sa va simtiti bine cand cantati, e pentru voi.

 

Legat de potentiometre: cele originale au fost scoase de mine, pentru ca fasaiau ingrozitor, erau duse. Eu nu le folosesc deloc, adica si pe chitara actuala le-am scos, asa ca nu m-am obosit la vremea respectiva sa pun altceva in loc.

Daca exista cineva pentru care absenta volumului reprezinta singurul motiv de respingere al ofertei, nu e problema, ma dau peste cap si pun si volum. Dar va rog sa fiti oameni seriosi si daca ma puneti la treaba, fiti pregatiti sa o si luati.

 

In pozele atasate, se vad clar ciupiturile si defectele, nu stau sa le incercuiesc sau sa le enumar. Deasemenea se vede clar si faptul lucrurile care conteaza la cantat / acordat, adica griful, floydul, menginele, cheitele si dozele sunt in stare foarte buna. Cand am scos chitara din cutie ca sa ii schimb corzile era inca acordata, dupa 2 ani de nefolosire.

 

Aici ma voi opri cu detalii si explicatii, deja consider ca am suprasaturat postul cu informatii.

 

Mersi, si hai cu ofertele!

post-8137-0-11554900-1356514896_thumb.jpg

post-8137-0-78132100-1356514910_thumb.jpg

post-8137-0-11616800-1356514930_thumb.jpg

post-8137-0-11625100-1356514943_thumb.jpg

post-8137-0-89131100-1356514961_thumb.jpg

post-8137-0-50595700-1356514972_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Revin cu un detaliu important despre Ibanez, lucru care mie mi-a scapat dar a fost observat de cineva mai priceput: Chitara are o crapatura in zona arcurilor de la floyd. Se vede si in poze. Nu se pune problema ca se rupe sau ceva, dar as vrea ca un eventual cumparator sa cunoasca acest detaliu, ca sa nu creada ca vreau sa ascund vreun defect.

 

Deasemenea, acelasi om priceput mi-a recomandat sa incerc sa vand chitara si pe bucati, ea avand cateva piese foarte bune (grif, chei, floyd, mengina, doze). Daca e cineva interesat, astept PM cu oferte.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

In ciuda defectului de mai sus, se pare ca tot exista cativa dintre voi interesati de chitara.

 

La cerere, revin cu niste inregistrari cu chitara. Sunt 4 la numar: clean, low gain, med gain si high gain. Cant aceeasi bucata de 3 ori, pe rand cu fiecare doza, pentru comparatie. Dozele sunt in ordinea asta: bridge (seymour duncan), mid (single coil) si neck (humbucker cu parallel config). Remarcati versatilitatea atat de sunet cat si de volum, si absenta aproape totala a zgomotului (doar pe ultimul sample care e tras cu cel mai GORE distors posibil se aude un bazait sesizabil pe single coil).

 

Distorsurile folosite sunt unele standard: Boss ds-2 si Digitech death metal. Va prindeti voi dupa sunet care e care. :)

 

 

Mersi,

Blana

clean ibanez.mp3

low gain ibanez.mp3

medium gain ibanez.mp3

high gain ibanez.mp3

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am iarasi la vanzare chitara Ibanez. Fostul "cumparator" mi-a dat la schimb ceva nefunctional si am facut schimbul inapoi. Acelasi pret minim, 450 RON.

 

Ofertele de sus sunt in continuare valabile, mai putin cea cu rocksmith-ul, pt ca i l-am rezervat lui Crypto.

 

Bafta!

Edited by blana
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.