www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Culegerea de Fizica pt Medicina


Guest Baumwolle
 Share

Recommended Posts

Guest Baumwolle

Stiu ca poate nu e threadul potrivit pentru un astfel de post, dar ....Rog un admin sa-l stearga dupa ce mi se raspunde...

 

Caut culegerea de fizica pentru medicina.Are un tittlu de genul "Fizica pt admiterea in invatamantul superior", preferabil editia 2004.Sunt dispus sa o cumpar, daca nu se ofera donatori :)

 

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Se mai da examen de intrare la medicina? Ca stiu ca a scazut vertiginos concurenta....ma gandeam ca acum te invita ei sa intri direct.

De ce vrei tu medicina? Nu ai gasit alta cale de a strica viata? Eu iti spun din proprie experienta ca e destul de nasol....nu ma pot plange totusi...fac ce-mi place....dar totusi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Pai...se da, si concurenta e f mare, de genu 20/loc.AAaaa, sa nu uit....nu e pt mine, eu dau la drept. :)

Link to comment
Share on other sites

din pacate am dat si eu cartea unui aspirant (editia era din 2002)

acum se da chimia la alegere cu fizica si am inteles ca la fizica nu se mai dau probleme :) sistemul este cat de poate de cretin!

 

pot doar sa te indrum pt mai multe informatii :

http://www.univermed-cdgm.ro/?pid=540

http://imed.ro/forum/viewforum.php?f=1 (sunt vreo 2-3 threaduri despre admitere pe Facultatea)

Link to comment
Share on other sites

Am ras cu lacrimi la postul ala cu 20/loc la medicina. Nu mai e concurenta aia de foarte multi ani. Cand am intrat eu era ceva d genul 4-5 pe loc si a tot scazut dupa aia....anul trecut din cate imi aduc aminte a fost ceva de genul 1.2/loc .

Se mai dau probleme la fizica din cate stiu eu...dar usurele rau de tot.

Link to comment
Share on other sites

Poate mergeti la ASE si programare...ca eu unul mai am 2 examene si termin si anul 6 la medicina si parca nu as mai vrea sa mai fac inca o facultate. :)

Mai Jules parca au fost mai putini anul trecut.....sau au micsorat astia numarul de locuri si atunci a crescut in mod artificial concurenta...se poate.

Chiar ca am fost cam off-topic, omul cerand numai o culegere.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.