www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

serial FENDER STRAT - HELP PLEASE


Arthur
 Share

Recommended Posts

Am o rugăminte pt. cei care cunosc această problemă: cum pot afla după nr. de serie - anul de fabricaţiei şi modelul la un fender strat? Ce site sau domeniu de internet trebuie să accesez?

Tot ce ştiu momentan e nr. de serie al ghitării şi faptul că e un stratocaster made in USA.

Link to comment
Share on other sites

pune-o poza si o lamurim rapid! :) sau furnizeaza date suplimentare, inclusiv serial number-ul!

 

Strat-ul e a unui prieten care a tocmai a cumpărat ghitara şi nu ştie ce a cumpărat. :)

Ma rugat să aflu ce pot despre ghitară. Serialul e N6197076. Încă nu am văzut ghitara, dar urmează cât de repede, poate reuşim să-i facem şi ceva poze.

Link to comment
Share on other sites

Misto, pare sa fie un model 1996 (aniversare 50 ani Fender! ) . Pune poze ca sa ii ridici lui Stratman mingea la fileu si sa ne zica exact modelul :)

 

Din păcate, doar săptămâna viitoare am să vin cu pozele, pt. că proprietarul Fender-ului are ceva probleme personale de rezolvat zilele acestea şi nu mă pot întâlni cu el mai repede. Hm :) , deşi, să recunosc, mă cam mănâncă palmele şi degetele (sînt nerăbdător să-i încerc ghitara).

 

A, încă un detaliu - am înţeles că Fender-ul e cumpărat de la Laczi, ghitaristul de la Desperado :)

Link to comment
Share on other sites

model obisnuit de american standard/1996 (doar in 1994, cei de la fender, au aniversat 40 de ani de stratocaster!), corp alder sunburst, gat maple cu slab board rosewood si 22 de taste medium jumbo, radius 9.5, cu doze flatpole, cu reglaje de volum, tone si tbx. am vazut ca i s-a schimbat doar doza de la calus cu un humbucker in format single coil sd. proprietarul s-o cante cat mai vesel! multe succese si s-auzim numai de bine! :)

Link to comment
Share on other sites

model obisnuit de american standard/1996 (doar in 1994, cei de la fender, au aniversat 40 de ani de stratocaster!), corp alder sunburst, gat maple cu slab board rosewood si 22 de taste medium jumbo, radius 9.5, cu doze flatpole, cu reglaje de volum, tone si tbx. am vazut ca i s-a schimbat doar doza de la calus cu un humbucker in format single coil sd. proprietarul s-o cante cat mai vesel! multe succese si s-auzim numai de bine! :)

 

Multe mulţumiri StratMan şi celor care m-au ajutat!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.