www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Parere Sincera Despre Cum Suna ? :) (Don't Cry)


Guest ANDREI28
 Share

Recommended Posts

Guest ANDREI28

Nu inteleg la ce te referi cand spui despre voci suprapuse :(

Linkul spre youtube este catre versinea karaoke cu backing vocals(deci sunt niste voci).Peste aceasta varianta eu am incercat sa cant ce canta el :).

Pot canta si mai tare , si ..mult mai tare.Insa asa cum cant aici,mi se pare insa ca suna "optim" si cant relativ relaxat.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu suna strident, nu suna deranjant dar te cam confunzi cu doamnele din back. In cateva momente falsezi. Vocea ta suna interesant dar nu te prea implici. Modul in care canti merge pentru un folk linistit. Mie imi aduci aminte de Andries.

Pt Rock trebuie sa inveti ceva tehnica de gajaiala (cantat ragusit controlat), sa canti mai in forta, mai agresiv si sa pui mai mult suflet, sa te implici. Compara inregistrarea ta cu ce canta Axl si o sa iti cam dai singur raspunsul. Sau asculta ceva gen Billy Idol (tot o voce linistita de la natura) si vezi ce smecherii face el.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca faci vocea lui Shannon Hoon (RIP) din piesa respectiva (si seamana al naibi de bine ) pe cand Axl canta jos in Don`t Cry . Cred ca ar trebui sa incerci o octava mai jos sa vezi ce iese , parerea mea

 

Edit : my bad ca ascultasem linkul de youtube insa si pe inregistrare partea lui Shannon se aude mai tare . Tre sa canti putin mai tare ...

Edited by soniaxl
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

ok.nu ma luati asa de tare :)))

O cant efectiv dupa ureche.Nu am habar de multe...Eram curios daca vocea merita cultivata sau ...nu...

O pot canta in mai multe feluri,(asta cat si orice piesa GNR), dar asa imi place mai mult.O sa pun o varianta care sper eu, n-o sa mai fie "lesinata" cum zice domnul Iulian.

Va multumesc pentru pareri.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Guest ANDREI28

in general cand ceri o parere si nu suni bine pe piesa raspunsurile sunt evazive sau nu la subiect.parerea mea (personala)e ca nu suni bine deloc pe piesa asta.incearca si alte genurio muzicale(ilie micolov de ex)poate in registrii gravi ai mai mult succes.

 

 

poate imi aratati dumneavoastra cum trebuie sa sune.as fi curios daca puteti mai bine.nu va suparati :) ,dar de comentat e f simplu.e o piesa dificila pe care intre timp am invatat-o mai bine si o cant mai "cu coaie".si chiar imi vine mai usor asa. :)

craciun fericit si nu te supara!

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

Altu' care vrea o parere si cand in sfarsit primeste o parere sincera si corecta se supara si vine cu atacuri.

 

De ce nu scrii ca vrei numai pareri de bine si ceilalti sa se abtina?

 

M-ai inteles gresit.okay.asta-i parerea dansului.perfect. :)...si a ta...deduc...

Modul meu de exprimare este invers proportional cu starea de spirit din perioada asta.my bad..

"De ce nu scrii ca vrei numai pareri de bine si ceilalti sa se abtina?"

Domnul Iulian m-a criticat ca o cant "lesinat".A fost o critica pe care am considerat-o sincer constructiva(desi n-am gustat-o ca sa fiu sincer 100 %).Am ascultat comparativ si am vazut ca are MARE dreptate.Am incercat sa corectez si chiar ii multumesc pe aceasta cale.Daca de asemea poti veni cu argumente/sfaturi care ma pot ajuta sunt bine-venite.Am lansat provocarea dansului daca poate mai bine.Sincer nu cred.Si nici nu cred ca sunt super-varza asa cum insinueaza dansul.(este loc de mai bine,asta e clar)Va lansez aceeasi provocare :).Asta ca sa pastram spiritul ironic pana la final.

Ps: analog la ce ai spus, celelalte sunt pareri fatise.? ;)

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Daca te incalzeste cu ceva e mai bine decat la altii. Cel putin nu falsezi infiorator. Dar nu iti face iluzii ca o sa canti rock cu vocea ta. Poate folk sau colinde. Nu vei putea canta niciodata cu voce de cap. Dar nu dispera. Cei mai multi dintre noi nu putem. In Romania nu sunt voci de rock.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ANDREI28

Posibil sa fie asa.,...

Intre timp am zis sa mai incerc ceva.

Aici nu e niciun backing vocals.only me...november rain.piesa o stiu..aproximativ.

am observat abia acum :) ca am sughitit la " wouldn't "....time be... :)shit happens :)

http://www.hotfiles....rain.mp3/801252

SI

http://www.hotfiles.ro/download/since_i_don.mp3/801298

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

man! tu te incapatanezi sa canti numai piese care nu iti ies bine.

cand am vazut ca e vorba de november rain eram sigur ca nu o sa o poti ridica suficient de sus. asaa a si fost. nu urci cu vocea suficient de sus pentru piesele astea. ma mir ca tu nu auzi chestia asta.

 

a doua piesa suna si mai rau. ,,I-I-I-I-I-I don't have everything"" suna ca si cum ai fi primit un cutit spate. a doua piesa suna a parodie dupa Axel Rose

 

eu cred ca tu ai voce dar nu canti ceea ce trebuie. pluc ca gajaiala aia continua nu o sa iti faca bine la voce pe termen lung. incearca sa canti cu timbrul tau natural decat sa fii un imitac de parodie. gandeste-te cate cantari ai putea duce scremandu=-te asa, chiar daca ti-ar iesi perfect. dupa 5-6 piese cade cortina ca ramai fara voce.

 

daca tot vrei G'n'R eu iti recomand piese care nu urca pana in tavan:

don't cry - mai lucreaza la ea ca ar trebui sa iti iasa decent

knockin'' on heaven's door

one in a million

i used to love her

 

succesuri!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Guest ANDREI28

Unii au fost in total dezacord, altii au fost cumpatati iar altii mi-au dat sfaturi...

Va Multumesc la toti!

Pt domnul "produs de cluj". Nu am probleme cantand asa.Nu ragusesc sau ceva de genul...

In linkul de mai jos este ultima mea incercare pt Don't cry(am pus doar partea mai grea

), inregistrarea clasica cu Iphone :)

Sper doar ca de data asta "doamnele din back" nu au "coaie" mai mari ca ale mele!

 

http://www.hotfiles..../aaa.mp3/874609

 

Sunt curios doar daca se vede progres...

Multumesc inca odata!

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest ANDREI28

"and am vazut ca e vorba de november rain eram sigur ca nu o sa o poti ridica suficient de sus. asaa a si fost. nu urci cu vocea suficient de sus pentru piesele astea. ma mir ca tu nu auzi chestia asta"

 

Nici acum nu este suficient de sus? :)

ps:inregistraren telefon, no backing vocals.

http://www.hotfiles.....mp3.mp3/923173

Edited by ANDREI28
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.