www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Guest Baumwolle

Dincolo de toate gherlele, sovaielile, emotiile, iesirile din gama si shred-urile ca nuca-n mijlocul bluzului, a fost una dintre cele mai placute sesiuni de jam la care am participat. Ofer respectele-mi textilice lui Cyfer, care a tinut in frau tinerele talente, lui Horia, care le-a atatat, sfantului tobar care s-a prezentat cu o pereche de bete si lui Burb, care, indiferent de situatie, canta cu o placere nemaipomenita. Felicitari tuturor celorlalti combatanti care au infruntat scena din Mamou. Bine ne-am gasit in 2007! :)

Link to comment
Share on other sites

Well m-am dus la Bucuresti si nu regret. Mi-a placult mult atmosfera si cum s-a cantat, a sunat bine. Imi pare rau doar ca am dat-o asa de urat in bara cand m-am dus sa bag ceva la voce..mi-a lasat un gust amar asta. Insa in rest mi-a placut mult. Am invatat ca de acum inainte ar fi bine sa-mi tin chitara acordata standard :). Eh...Mi-a placut ! Mersi Cypher, Bumbac & everyone else.

Link to comment
Share on other sites

In aceasta seara (16 Ian), ii avem ca invitati la jam pe ziaristii de la Gardianul cu trupa The Guardian of Seattle (rock alternativ). Ei vor face un set de 30 de minute.

 

Cu putin noroc, vom avea si Cyfer's Sin pentru un jam session de citeva piese.

 

Apoi seara se va desfasura in nota obisnuita.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am fost ieri seara pentru prima oara la big mamou sa va si eu blues/rock man acest numit cyfer de care tot se vorbeste pe forum!!

Ce sa zic, de la intrare am auzit in sunet "original fender" distorsionat fara efecte care ma capatat imediat atentia, riffuri curate, decise, si esperienta au spus cuvant definitiv. Gata, mam bagat la masa si cu orechile deschise am gustat din musica sanatoasa care te face sa gandesti.

O seara foarte placuta, ambience de "musician" Cred ca juma din cei care erau acolo erau musicieni, oricum felicitary Cyfer a meritat sa vino in buc. sa te ascult (nu de altceva dar find ca am crescut la torino centru eu urasc orajele aglomerate..) si ma facut placere sa te cunosc personal pentru ca esti o persoana asa cum mau zis si alti...foarte de treaba si un supermusician!! O sa ne mai vedem si sper sa putem sa cantam impreuna vreodata.

Ti-o tot asa in continuare!!ciao Adri

Link to comment
Share on other sites

ce sa zic, cyfer a fost cel care a facut spectacol si a ridicat standardul de atentie al publicului, a mai fost o fata cu chitara acustica, musica bunicica, un pic timida (este de inteles..) , pacat de amplificare (a fost facut in graba si fetita avea de fapt microfonul in gura..).

In rest au cantat niste americani cu cyfer, voce buna si basist, pe la 23:30 am plecat pentru ca trebuia sa ma intorc la ploiesti si prietena mea oricum nu le are cu musica live (abia ma asculta pe mine a casa si deja se lamentaza!! ..bine ca casa este a mea..eh,eh!!). Felicitari oricum tuturor, cu siguranta o sa ma intorc acolo!!ciao

Link to comment
Share on other sites

Guest Bogdan Toma

Salut! Am fost si eu (tot pt prima oara) ieri in Big Mamou. Am venit fara chitara, ca sa inspectez terenul :)

 

Saptamana viitoare tot acolo? Si o sa se gaseasca cineva cu un bas (eventual la fel de bun :) ) si tobe? As veni si eu cu chitara, poate legam ceva :)

 

Felicitari pt ideea asta si sper sa ne vedem saptamana viitoare!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.