www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Open Jam


cyfer
 Share

Recommended Posts

best jam ..yet ...i bow to you!!!!

 

cum a fost?

eu am ajuns pe la 20:15, nu incepuse dar era fulllll (nu stiam ca trebe rezervare :) )

Link to comment
Share on other sites

JAM-ul de ieri seara a fost tare de tot!!!

RGC rulez :)

Multumesc celor prezenti.

 

@Baumwolle: multumesc pentru poze!

 

@Cash: sunt greu de nominalizat cei care s-au urcat pe scena cu atit mai greu de descris ce au cantat ei si cum. Cert e ca lumea s-a simtit foarte bine, a fost o atmosfera de party. Jam-ul a inceput la 8.30 si s-a terminat la 12.

 

Imi pare rau pentru cei care au asteptat mult pana sa intre. E clar ca atunci cand chitaristii iau un instrument in mana, le este greu sa-l mai lase. Trebuie sa reglementam asta pe viitor

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Din motive personale nu voi putea ajunge la seara de jam de pe 31 oct asa ca il ung pe Burb sef. Pentru evenimentul asta, Burb va avea rolul meu, adica va deschide seara si va avea grija ca succesiunea chitaristilor sa se desfasoare in mod organizat.

Multa bafta si distractie placuta!

Link to comment
Share on other sites

o mica intrebare:

pot sa vin cu toata trupa si sa cantam o melodie, doua...?

 

 

sure....dc nu ...atata timp cat va aduceti scule ( chitara, bas, ..) tobe si microfoane cred ca sunt

...

 

apropo...tin sa mentionez pt cei cu chitari electrice care vor sa intre in line in ( direct in mixer ) au nevoie d dsbox ( sau cum io zice.....) ..nu prea ma pricep asa ca ....

Link to comment
Share on other sites

Folositi cu incredere cele doua amplificatoare de chitara de pe scena si doar ca ultima solutie varianta "direct pe fatza". Asa aveti control mai bun asupra sunetului si a nivelului de monitorizare.

Cine doreste, poate veni si cu trupa, am vorbit despre asta in posturile anterioare.

Daca atunci cand sunteti cu trupa pe scena, ramine un chitarist pe scena al carui unic scop este sa gasesca mai intii "din ce e piesa" si apoi sa improvizeze ceva in gama pentatonica, rugati-l respectuos sa coboare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Tu taci ba.

 

A fost o seara minunata, Burb si-a jucat rolul de "seful serii" intr-un mare fel. Au fost desigur melodii de la grele la foarte grele, care nu au iesit cum ar fi trebuit sa iasa, insa eu unul m-am simtit foarte bine. Felicitari celor care au avut "tupeul" sa se urce pe scena! :) :)

 

Revin maine cu cateva poze nasoale... :)

Link to comment
Share on other sites

tare...dar nu prea ...s-a simtit lipsa lui cyfer .....eu am incercat...nu prea cu succes....am tinut baru plin pana la 12 :) ...am avut baietii d la old news, foisoru d foc ( chitaristu d la spin ) , marian d la Aron , lord -c , cu tobaru propriu ...bumbacel...super chestie......plus multi altii..( nu va suparti daca v-am uitat)......Va multumesc!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.