www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cofraje Oua Pt Antifonare!(Cluj)


Aurelian
 Share

Recommended Posts

Guest postalservice101

Multumesc de sfaturi!

o inhalezi in timp, a big no no

Stiam de efectele negative a vatei de sticla dar in acelasi timp am citit ca exista o diferenta intre vata minerala si cea de sticla.

cofraje gasesti in piete, in zone in care se vand oua multe. De obicei cartoanele astea se arunca asa ca nu tre sa le cumperi ci sa le ceri:)

Multumesc pentru sugestie:)

Link to comment
Share on other sites

Chestia e ca, pentru ANTIFONARE trebuie chestii specializate..dar pentru alterarea dispersiei sunetului si dampingului intr-o camera, e bunicel ce ai descris tu.

Da...probabil am folosit termenul de antifonare intr-un sens prea "profan". Am cantat o data intr-o sala antifonata real (fost studio radio) cu geamuri termopan triple si toate cele. Nu asta cautam. Pe noi ne intereseaza o ameliorare a efectului de reverb si eventual un pic de absorbtie a frecventelor inalte (toate datorate faptului ca sala pe care o vizam este din beton masiv), deci incercam sa o facem...prezentabila:).

 

Oricum...din cate m-am mai interesat, niste placi mai groase din vata bazaltica ar fi suficiente (plus ceva material care sa le acopere).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.