www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Help Please. Switch Problem


AyAndrei
 Share

Recommended Posts

Buna ziua , am mai facut un topic in legatura cu asta dar tot nu am rezolvat problema. Am un Epiphone Les Paul , iar problema este la switch , nu mai face comutarea dintre Rhythm si Treble. Adica nu face contact la Rhythm. L'am desfacut sa ma uit , toate cablurile sunt in regula si lamele fac contact. Nu inteleg care ar fi problema , astept pareri.

Link to comment
Share on other sites

Guest postalservice101

Ai dat toate potentiometrele la maxim?

Ce amplificator ai?

Chiar crezi ca asta nu a fost primul lucru care l-a facut?

 

Si ce conteaza amplificatorul?

 

Daca ai te-ai uitat si inauntru si cablurile sunt ok probabil s-a dus switchu. Dar inainte incearca sa verifici daca doza e functionala cu un multimetru. Daca ea ok, atunci treci la verificat celelalte legaturi.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

De la doza nu cred ca e problema, insa o sa incerc, desi ma gandesc ca daca ar fi problema de la doza nu ar merge deloc switch'ul. :-?

 

Si daca ar fi sa'l schimb , m'ati putea ajuta cu un site , la mine in oras nu exista magazin de muzica si ma gandesc ca cel mai bine e sa caut pe net. Multumesc anticipat.

Edited by AyAndrei
Link to comment
Share on other sites

De la doza nu cred ca e problema, insa o sa incerc, desi ma gandesc ca daca ar fi problema de la doza nu ar merge deloc switch'ul. :-?

 

Si daca ar fi sa'l schimb , m'ati putea ajuta cu un site , la mine in oras nu exista magazin de muzica si ma gandesc ca cel mai bine e sa caut pe net. Multumesc anticipat.

 

http://www.mcmusic.ro/chitare/componente/jhs-gt541-comutator-3-pozitii.html

Link to comment
Share on other sites

Caracteristic mioritic...

3 colegi te-au sfatuit sa schimbi swich`ul, @Docor X ti-a indicat pretul si magazinul dar tu vrei sa refaci lipiturile. Sunt chinezarii triste si se defecteaza, schimba-l cu incredere; eventual daca tot mai ai dubii scoate-l de acolo si conecteaza firele intre ele ca sa elimini orice indoiala.

 

Spor!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.