www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Monoblocuri, amp-uri


Guest SlashGNR
 Share

Recommended Posts

Guest SlashGNR

Vreau sa-mi cumpar un monobloc, dar nu stiu care e mai rentabil, spuneti-mi varog ce ar trebui sa-mi iau? Ceva bun dar nu prea scump... merci :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

amp-ul iti trebuie sa repeti acasa sau reptitii cu trupa? in primul caz, ambele amp-uri sunt exagerat de mari, in al 2-lea caz recomand fender pt simplul fapt ca iti lasa o rezerva de putere, pe cand mega-ul va trebui sa-l fortezi

Link to comment
Share on other sites

Guest SlashGNR

Ce imi recomandati dintre :

Avand in vedere faptul ca Mega Amp-ul are o singura lampa, dar e de 60W si un difuzor de 12", iar Fenderul e cu tranzistoare, e de 100W si 2 difuzoare de 12"

http://www.fender.com/products/search.php?partno=2316500000

 

http://cre.sopizene.hu/product_info.php?cP...51ca324b36f6df7

post-579-1156232173_thumb.jpg post-579-1156232209_thumb.jpg

pe langa astea am mai gasit ceva: doar ca e la 500Euro adica 18.000.000Lei, isi merita banii oare?

Vox-ul e cu lampi, la 100W si doua difuzoare de 12"

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=427

post-579-1156237473_thumb.jpg

 

PS: as vrea ceva puternic sa nu imi cumpar si peste 2 ani ceva, ci sa am ceva bun de pe-acuma - atat pentru acasa cat si pentru repetitii

Edited by SlashGNR
Link to comment
Share on other sites

Atentie,Voxul e cu 1 buc.lampa,nu mai multe,dar este net superior fata de Fender,Iar despre Mega,cred ca sunt singurul care a incercat asa ceva de pe aici,si pot sa iti spun cu mana pe inima ca "It sucks BIG TIME",adica este exact ca pretul lui cu care se cumpara de la producator(si nu cu cat se vinde in magazin),si anume 79 de dolari

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

nu vreau sa fiu rautacios, dar lampa aia din vox face diferenta de 6milioane intre vox si fender care sunt aparent identice in rest?

Link to comment
Share on other sites

Vad ca esti din Arad, de ce nu-l contactezi pe Cornel Moldovan si-ti face el un amp calitativ mult peste optiunile pe care le-ai enumerat tu. La 500 de euro la cit vrei tu sa investesti tu in Voxul ala poti sa-ti faci (banuiesc eu ) chiar si o clona de JCM 800 ( asta apropo de avatarul tau...) care in mod cert o sa sune peste Fender, Vox la cetegoria asta de pret.

Link to comment
Share on other sites

nu vreau sa fiu rautacios, dar lampa aia din vox face diferenta de 6milioane intre vox si fender care sunt aparent identice in rest?

Lampa nu face 6 milioane.In rest nu sunt identice CA SUNET,nu mai cumparati scule dupa specificatii tehnice,ca nu merge asa.Ascultati-le intai

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.