www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Grosmann Sakis V


Guest SakisV
 Share

Recommended Posts

Guest SakisV

Salut la toata comunitatea RGC!

 

Am vazut undeva pe Forum discutii despre (ma gandesc) cunoscuta chitara Grosmann Sakis V Signature.

 

Tipu o avea anul trecut si a vandut-o. Pe langa (multe) indoieli si cuvinte aruncate "degeaba" catre Grosmann, vreau sa spun faptul ca "jucaria" e bestiala! 10/10.

 

A ajuns la mine, arata si suna impecabil. Nu am avut ocazia la concertul din Cluj cu Rotting Christ sa merg cu chitara si sa le compar. Sa vad daca sunt identice sau nu, dar sigur ca aspect si ca sunet se aseamana. Probabil singura diferenta ar fi cheile care la Sakis sunt negre.

 

Am inteles ca sunt doar 3 modele facute cu semnatura. O folosesc de aproape 1 an si nu am intampinat absolut nici o problema.

 

La sunet nu are rost sa discutam: cunoastem EMG 81, 85.

 

Se simte bine la mana, putin grea, dar si-a meritat banii.

 

Si acum, nu stiu cine se indoieste de Grosu sau nu, eu personal sunt multumit si nu cred ca sunt singurul de ceea ce creeaza. Preturile mari isi au si ele rostul. De la o chitara de 8-10 mil nu poti sa ceri mult. DAR sunt unii care fac acest lucru si apoi dau vina pe producator ca nu si-a facut treaba cum trebuie.

 

Sakis se vindea la 1000 E si pana la urma sa aflat si de ce. Cine a pus mana pe chitara a stiu de ce se vinde la un pret piperat.

 

Nu vorbesc numai de chitara mea. intrati pe site, pe facebook si vedeti cine comanda de la Grosu si ce "opere" are.

 

Multumesc!

 

 

Si bine v-am gasit!

Link to comment
Share on other sites

probabil ca lipsea de ceva vreme paruiala anti/pro Mr. G. de pe RGC...here we go again! si ca sa fiu si la subiect, nu stiu cum e chitara ta dar bietul Sakis, ultima oara cand l-am intalnit la un fest-Inferno 2011 in Elvetia la Lausanne- nu a putut sa cante pe ea pentru ca i s-au rupt ceva parti mecanice si nu prea era vesel pe Mr.G.,sper ca tu ai mai multa bafta.

Edited by Solarograma
Link to comment
Share on other sites

probabil ca lipsea de ceva vreme paruiala anti/pro Mr. G. de pe RGC...here we go again! si ca sa fiu si la subiect, nu stiu cum e chitara ta dar bietul Sakis, ultima oara cand l-am intalnit la un fest-Inferno 2011 in Elvetia la Lausanne- nu a putut sa cante pe ea pentru ca i s-au rupt ceva parti mecanice si nu prea era vesel pe Mr.G.,sper ca tu ai mai multa bafta.

 

:rcain:

 

eu nu stiu de nici o bazaiala nici nu aud dar in fine. eu sunt multumit:D

 

ma bucur pentru tine si e bine ca ai facut rost de chitara la asa pret, asta conteaza

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.