www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pot Folosi Native Instruments Audio Kontrol 1 Ca Amplificator P/u Chitara ?


Recommended Posts

Salut, ma gandesc sa cumpar aceasta interfata audio deoarece nu am amplificator pentru chitara electrica si clapa e pe midi insa am un calculator de 6 ani vechime si vreau sa stiu daca poate fi folosita placa ca amplificator/procesor, pentru ca pe langa sunet bun sa fiu si lipsit de delay, ce imi puteti spune ? :)

Link to comment
Share on other sites

Aia e o interfață audio, la fel cum e și UCA 200. În ceea ce privește chitara, diferența notabilă e că are intrare Hi-Z, pentru instrument, deci nu ai nevoie de un buffer/preamp/DI extern. Desigur mai are și alte intrări și alte facilități în plus; tu știi dacă merită costul.

 

Ca procesor e inutilă, nu oferă DSP. Nici ca amplificator de chitară nu funcționează, nu are ieșiri de putere sau difuzoare. Dar bănuiesc că titlul a fost prost formulat și că de fapt vrei s-o folosești ca interfață, cu ampsim și alte efecte software (normal vine bundled cu Guitar Rig 3) și cu boxe sau căști pentru monitorizare. Ca interfață e OK, dar sunt și alte opțiuni.

Edited by FiveseveN
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.