www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfaturi Pt Revenire In Forta


Guest alexgeo008
 Share

Recommended Posts

Guest alexgeo008

Buna ziua. Am facut chitara un an si ceva si apoi m-am lasat vre 3-4 luni, nici eu nu inteleg de ce, din lipsa de chef si ambitie. Vreau sa-mi recomandati cateva cantece nu grele nici extrem de usoare care sa imi redea cheful sa ma apuc din nou. Ce imi puteti recomanda? ceva simplu, dar nu banal nici foarte greu. Am o chitara electro-acustica Ibanez de care sunt multumit, nu are actiunea corzilor mare deci e un lucru bun, imi ies destul de bine si bareurile.

P.S. imi place in mod special rock-ul dar sunt ok si alte genuri si cele comerciale.

Edited by alexgeo008
Link to comment
Share on other sites

Guest alexgeo008

Multumesc, asa e, insa as vrea sa imi recomandati mai multe cantece :) Buna ideea ci stairway to heavean, pe asta o stiu :D

Link to comment
Share on other sites

Personal, aproape niciodată nu pot cînta o piesă care să nu mă obsedeze. Cum îmi aleg piesele: ascult mult (am de unde alege, am un iPod mare :) ), ce-mi vine, de ce am chef în ziua respectivă sau "de test", de exemplu cînd nu cunosc o formaţie, îi ascult piesele cele mai cunoscute. Apoi ce-mi rămîne în minte şi/sau mă face să o ascult de măcar 2-3 ori şi-mi cîntă în cap peste zi, caut tab-ul şi o învăţ :)

 

Deci sfatul meu este să-ţi clarific ce piese îţi plac foarte mult, eventual să te pui să asculţi mult şi ce-ţi place tare, aia e. Părerea mea e că, dacă alegi aşa, vei avea o motivaţie mai bună şi vei fi mai entuziasmat să înveţi. Cam greu să-ţi sugerăm noi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.