www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Niste Sfaturi Va Rog


Guest wawawiwa
 Share

Recommended Posts

Guest wawawiwa

Vreau sa cumpar un Jackson JS30KE Kelly la mana a doua cu 950 lei culoare rosu metalic, facut in India, seria 200504096, dar am vazut pe internet cam la fel cu 1000 lei, noi cu garantie.... nu prea stiu ce sa cred....este vreo diferenta intre ele? Va rog sa ma ajutati fiindca sunt putin presat de timp.

Link to comment
Share on other sites

Depinde, sunt doua variante. Unul cu floyd, iar altul cu bridge fix.

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=856

http://guitarshop.ro/produs.php?pid=1332

 

Ma gandesc ca o fi vorba de cel cu floyd. In orice caz, a aparut de curand reducerea de 15% la Jacksonuri la guitarshop, de aceea e pretul mai mic. Chestia asta i-a cam stricat treaba vanzatorului.

Link to comment
Share on other sites

Guest wawawiwa

cred ca ati facut o confuzie .....eu vorbesc de JS30KE nu de JS32T .....cred ca difera un pic....

Link to comment
Share on other sites

E cam aceeasi treaba. Au schimbat lemnul, in rest sunt la fel. JS30 asta este modelul mai vechi, acum nu se mai gaseste prin magazine. Pretul este irelevant, ala e pretul de ultima oara cand au avut-o pe stoc.

In orice caz, din punctul meu de vedere, mai mult de 700 de lei nu prea as da pe ea SH. Doar daca o avea doze schimbate. Daca are ceva SD-uri, EMG-uri, Dimarzio, s-ar putea sa merite 950, altfel nu.

Eu unul as profita de reducerea de la Guitarshop si as lua-o cu 956.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc f mult ...e totul clar acum

 

Ce gat are ar fi important de stiut ...adica din ce material si in ce fel debitat din bustean .quartersawn neck

Deci nu prea este clar nimic pana nu incerci si vezi chitara ..si lemnul din care este facut gatul ..

 

Un gat bun ajunge si peste 250 Euro !

 

poti sa ai doze atomice si sa transmita prin unde LASER sau BrainWaves daca gatul se indoaie in toat partile de la cea mai mica adiere .!

 

gatu-i important iar corpul sa nu opreasca sustain-ul restu-s "personalizari" importante doar ptr posesor ..

 

Chitara second aproape la pretul unei chitare noi noute trebuie sa fie una de calitate.Calitatea trebuie testata.

Poate este o chitara de calitate exceptionala .(?) care merita toti banii .

 

Din aceasta cauza la magazine ai 30 de zile ptr test .in care poti sa returnezi obiectul daca are probleme si nu-ti convine ceva.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.