www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Uniunea Muzicienilor Amatori


Guest Beatrice Raluca
 Share

Recommended Posts

Guest Beatrice Raluca

buna!!!

Sincer,nu stiu la ce v-ati gandit cand ati citit titlul insa nu prea am stiut cum sa atrag atentia aspura ideii mele :)

 

Avand in vedere ca toti cauta si nimeni nu gaseste mi-a venit ideea de a ``crea o grupa de oameni`` iubitori de muzica.

Mai precis spus,as vrea sa organizez sau sa organizam o intalnire a muzicienilor(amatori sau nu) indifernt de loc,unde sa putem socializa unii cu altii,dandu-ne sfaturi reciproc,canta impreuna etc

Frumusetea ideii mele cred ca vine de la gandul ca ne vom putea face prieteni noi cu care cine stie putem incepe noi proiecte muzicale.

Ideea acestui ``proiect`` mi-a venit in timpul unei excursi in Franta,unde am facut parte dintr-o asemenea ``grupa``...defapt vazusem un grup de oameni stand in cerc si cantand impreuna si m-am alaturat lor...dupa un scurt timp am aflat ca nici macar nu se cunoasteau intre ei,o faceu de dragul muzicii.

 

 

Cine este interesat ma poate contacta pe e-mail :codrinacodre@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

exista deja (ma rog, cu muzicieni mai mult sau mai putin amatori, cateodata e un contrast extrem). un jam session in big mamou, din in cand in zile de marti.

si jam sessionu lui joitaru, care era prin iron. acum nu stiu daca se mai tine, dar se va relua in curand.

 

si da, pentru asta e rgc si toata lumea care merita gaseste (repede sau intr-un interval de timp... corespunzator).

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Beatrice Raluca

multumesc pt raspunsuri :)

marcel sunt noua pe rgc nu prea stiu cu ce se mananca

 

inteleg ca pentru a fi luat in serios trebuie sa ai peste 1000 de posturi , pacat

Link to comment
Share on other sites

Marcel, nu fi badaran cu fata ! :D Sa ne bucuram ca mai avem si cate o prezenta feminina si bine intentionta pe forum si gata ! Eu unul apreciez initiativa, dar asa cum au spus si colegii, de aia exista forumul asta cu asa multi utilizatori (activi) si jam sessionuri ocazionale. Daca vrei ceva concret, propune tu sau organizeaza tu o intalnire cu membrii . Sunt convins ca adminii vor aprecia ajutorul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Beatrice Raluca

incurajator :))

banuiesc ca nu se mai pot sterge topicurile huh?

:rock:

 

macar titlul a functionat :wee:

Link to comment
Share on other sites

both.png

 

ce zic: beermeeting plus Summer Jam! adica stabilim prin vot comun cine castiga jam-ul, cine castiga runda de baut, si facem media; castigatorul primeste bani de mers acasa, plus o merdenea, ceva.

propun sa organizam asta la nivel regional, apoi pe tzara. care se baga? :w00t:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.