www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox 848 vs. Dunlop 535Q


CulBoji
 Share

Recommended Posts

Dunlop e mult mai versatil. Eu pe asta il recomand.

avand in vedere ca le-am probat pe amandoua, as fi tentat sa spun ca treaba cu versatilitatea este discutabila. si am sa-ti spun si de ce. daca vox-ul 848, care are un singur ton (care-ti place sau nu), dar mai "bombat", adica cu un "oa" mai pronuntat, fata de "ua" al vox-ului 847, dar pastrand o frumoasa tenta "vocala", la dunlop-ul 535Q, cu ajutorul multitudinii de reglaje existente pe pedala iti vei face tot un singur ton, pe care-l vei folosi in timpul cantarii, fara sa-l poti schimba.

da, sigur ca da, dunlop-ul este mai versatil, in sensul ca-l poti regla si pt. bass, clape, chitara, etc., dar cand il folosesti pt. un singur instrument, s-ar putea sa ai surpriza sa nu te incante chiar asa de mult tonul obtinut, indiferent cat invarti de reglajele alea.

dar, repet, este, numai si numai, o chestie de gust aceasta alegere a uneia sau alteia dintre ele. iar daca tot este sa ma refer la gusturi, eu, de exemplu, prefer crybaby classic, din gama dunlop si din cealalta gama vox-ul 847. s-auzim de bine! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.