www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cargo - Fan Art


Guest soundcheck
 Share

Recommended Posts

Guest soundcheck

Salutare,

 

Astazi am terminat un fan art pentru Cargo, una din trupele mele preferate all time. Merg la concertele lor atunci cand am ocazia si ii admir foarte mult pentru stilul lor unic.

 

Sunt curios cati mai lucrati in domeniul artelor vizuale sau cati sunteti pasionati si va rog sa postati linkuri cu lucrarile voastre, chiar fan art-uri daca aveti.

 

Va multumesc si va doresc o zi superba!

 

Cargo+Fan+Art.jpg

Link to comment
Share on other sites

De ce prin "vrajitoare" unii inteleg o cotoroanta cu nas mare si cu un singur dinte? Suntem chiar atat de indoctrinati de viziunea crestina care ne-a fost transmisa prin desenele animate si Hansel si Gretel (nemernicii aia doi care au pus o biata batranica neajutorata in cuptor :lol: )?

Daca scopul "intunericului" este sa ne corupa, cu siguranta va incerca cu ceva mai prezentabil.

VLimarriedawitch.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

De ce prin "vrajitoare" unii inteleg o cotoroanta cu nas mare si cu un singur dinte? Suntem chiar atat de indoctrinati de viziunea crestina care ne-a fost transmisa prin desenele animate si Hansel si Gretel (nemernicii aia doi care au pus o biata batranica neajutorata in cuptor :lol: )?

Daca scopul "intunericului" este sa ne corupa, cu siguranta va incerca cu ceva mai prezentabil.

VLimarriedawitch.jpg

Poate ca asa scrie in dictionar cine stie : bosconiță, cotoroanță, meștereasă, meșteritoare,

De obicei ce crede omul reflecta in ce vede . Insa mai nou ce vede este doar un artificiu

. Viziunea asta negativa asupra ocultismului tine strict de opinia personala si mai ales de cultura(ca pana la urma si religia o accepti sau nu) . Daca tu vezi ocultismul si vrajitoria ca pe o tipa buna in lenjerie intima inseamna ca ai o viziune diferita , lucru perfect normal din acest punct de vedere . Altii o vad ca pe o ''cotoroanta'' de care le este frica.

 

Pe langa asta parerea mea este ca ar trebui sa depasim faza cu programarea sociala si cu indoctrinarea religioasa (nu o zic in nume de rau). In fond omul este liber sa gandeasca , faptul ca ulterior face alegeri dovedeste ca este capabil de rationament . Doar un om prost ia lucrurile de-a gata . Programarea sociala da ,este foarte potrivnica dezvoltarii personale , insa dintr-o alta perspectiva .

 

Ar fi culmea ca dogma sa puna intr-o lumina buna vrajitoria . In momentul in care accepti credinta denigrezi ocultismul .

 

Pe de alta parte cunoasterea e cea mai buna "indoctrinare''. Cunoasterea iti da sansa la alegere .Toate lucrurile ar trebiu cercetate prin procedee de cunoastere .

 

Vrajitoriei i sa atribuit un caracter ludic deopotriva . La toate canalele de desene sau mai nou seriale vezi numa vrajitori si vrajitorite

Din aceasta perspecitva a acestui domeniu ii este aratata fata ''frumoasa'' . Cat de adevarata , nu pot sa zic ..

 

Partea cu vrajitoarea stirba din tine doar de estetica , acolo nici macar nu este vorba despre o vrajitoare .

Omul a luat cuvantul vraja . L-a pus langa o baba si a indus sentimentul odiosului ...

 

 

Later:

Ca arata bine , ca arata rau tot un artificiu e pentru ca daca chiar ar fi sa luam o vrajitoare ,sigur nu ar arata stirba si chioara si urata etc ...Doara tot uăm ii si ea.

Edited by Cristi_Vulpe
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest soundcheck

Salut,

 

Scopul meu nu era sa incep nici o disputa de natura religioasa sau de alt fel. Pur si simplu mi se pare super funny o vrajitoare batrana, cu riduri, cu negi si cu un dinte. :) Asa am vrut sa o reprezint si asa vad eu Ziua Vrajitoarelor.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare si normal ceea ce ai vrut tu sa faci si eu in niciun caz nu am vrut sa fac o disputa religioasa .,,mai ales religioasa...

Chia imi place ca vrajitoarea ta are tot tacamul . Pana acum nu observasem ca are doar un dinte , si ala ingalbenit . :)))

E distractiv posterul tau asa ca felicitari si te mai asteptam cu mai multe . :drunk:

Link to comment
Share on other sites

E interesantã trimiterea la Art Nouveau în contextul trupei Cargo, parcã o leagã de Phoenix.

 

Sunt curios cati mai lucrati in domeniul artelor vizuale sau cati sunteti pasionati si va rog sa postati linkuri cu lucrarile voastre, chiar fan art-uri daca aveti.

 

Cu ocazia unui concurs amical fãcui ceva apropos de Pink Floyd:

post-2954-0-47961500-1334163711_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest soundcheck

Salutare,

 

FiveseveN, pot spune ca imi place foarte mult photo manipulation-ul din imaginea ta, clean si expresiv. Felicitari!

Cristi_Vulpe, multumesc mult pentru aprecieri, dar si pentru opinia ta despre vrajitorie. Fiecare este liber sa creada ce vrea si sa vada fenomenul in propria maniera, asta fara discutie.

Draykor, foarte bine punctat. Si eu ma gandesc la iele atunci cand ascult Ziua Vrajitoarelor pentru ca le asociez cu intregul fenomen. Eu am vrut un fan art simplu, vectorial, nu incarcat, simplu si la obiect. Puteam sa adaug si un cazan, foc, padure si un intreg alai pentru a sugera aceeasi idee, dar pur si simplu asa am simtit atunci cand am creat. Nu este nici un offense, din contra cred ca ai completat scena foarte bine.

 

Voi reveni, fara indoiala, si cu alte fan art-uri pentru alte trupe atunci cand voi fi inspirat. Deja ma gandesc la DIO cu a lui Rainbow In The Dark, sunt curios cum as reda un curcubeu intr-o scena apocaliptica... Haideti ca deja o iau razna :)

 

Va multumesc foarte mult pentru reply-uri si astept in continuare lucrari din partea voastra.

 

YouROCK!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.