www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

autorizatie pentru cantat in public


Guest bobobarosanu
 Share

Recommended Posts

Guest bobobarosanu

Mi-am incercar si eu impreuna cu "colega" mea de trupa norocul intr-o zi la metrou si dupa vreo doua ore de cantat vine un jandarm si cica ne trebuie o autorizatie...???? Stie cineva ceva ??? Multumesc anticipat pentru explicatii...

Link to comment
Share on other sites

Probabil cantati asa de nasol ca va trebuie o autorizatie...altfel nu cred ca ai nevoie

 

Pastraza caterinca si off-topic-ul pentru catelus, fratele mai mic sau alte fiinte din preajma ta - sau macar incearca s-o combini (in proportie mai mica de 50%) cu informatii utile. Citeste si regulamentul de aici

Edited by cearny
Link to comment
Share on other sites

am inteles.. am observat ca tu le stii pe toate (un lucru bun) da putina modestie si bun simt nu strica.. ca sa nu-si faca lumea o parere proasta despre tine. cat despre autorizatie cred ca ati putea sa mergeti la primarie sa vedeti ce si cum, sau sa cautati pe net pe undeva. ar trebui sa fie ceva care sa zica ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

Mda de fapt nu cred ca e perturbarea linistii pubilce ci extorsiune sau nu mai stiu exact ce..oricum cert e ca trebuie sa vorbiti la primarie.. macar pentru amuzamentul vostru (si al nostru daca postati aici ce-ati aflat :)).

 

Oricum, am inteles c-ati avut recolta buna, pana sa vina jandarmii :) Inseamna c-ati cantat bine, bravo :)

 

PS: Proof, incearca si tu sa numeri pana la 10 in gand inainte de a sari sa scrii raspunsuri de genul celui de mai sus. ronniefrown, same goes for you - daca n-ai ceva inteligent de spus, n-o spune.

Link to comment
Share on other sites

ma depinde si unde canti...daca te duci pe peron...sau stai inainte de aparatele alea de cartela..nu stiu cum naiba le zice

 

eu stiu ca fratimiu n-a avut ce face o data si a cantat la metrou :) ..si nu i-a zis nimeni nik...a strans si ceva bani chiar :)

 

practic e acelasi lucru cu cersitu...ca tipa unu : "dati-mi si mie un ban"...tot tulburare de liniste publica e...si aluia cine draku ii mai da amenda??

eu cred ca au fost niste jandarmi manelisti :) !

Link to comment
Share on other sites

Bai nene, deci deja suna penibil. Sa te duci la primarie, sa iti iei autorizatie, ca sa canti cu chitara pe strada, la metrou sau in parc, ca daca nu, vin smecherii si iti dau amenda.

Frate, nu are rost sa te duci la primarie, sa stai la coada 2 ore, ca sa vorbesti cu aia de acolo, si sa iti zica ca nu ai nevoie de nimic :(. Si cand vin Jandarmii, sa iti dea amenda, pentru ca asa vor ei. Iti arata acolo intr-o carticica niste reguli, si o amenda "de la 5 la 10 milioane". Rupe-le gura cu un pumn daca mai fac asa :)

Ultima fraza a fost la caterinca.. asa de incheiere :).

Ce tara e asta... daca un om nu mai poate canta cu chitara in public, ca vin smecherii si iti dau amenda. Raspuns: O tara de manelisti B)

lolz

ce raspuns am dat si eu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bobobarosanu

Merci oricum de raspunsuri. Se pare totusi ca "autorizatia" se ia de la statia P-ta Unirii. ma duc maine sa vad ce si cum. Chiar ca tipu ala era manelist :):)

 

PS: cearny, o cunosti pe laura ?

Link to comment
Share on other sites

Legea :)

Jandarmul va putea amenda pentru tulburarea linistii publice :)

Nu poate fi vorba de tulburarea linistii publice din moment ce aceasta presupune savarsirea de acte sau gesturi, proferarea de cuvinte ori expresii sau manifestari prin care se incalca bunele moravuri sau se produce scandal public.

In masura in care nu primiti bani de la public pentru prestatia de la metrou, jandarmii nu au ce sa va faca!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.