www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

SCUZE !


Alex_Strat69
 Share

Recommended Posts

Vreu sa imi cer scuze domnului Cristi Grosu pentru ca am vorbit de rau despre munca lui in necunostiinta de cauza. Am fost la el la magazin si am vazut ca intr-adevar omul lucreaza totul manual , lemnul si hardware-ul fiind importat. Este intr-adevar o buna alternativa pentru cei cu buget mai mic , dar si pentru cei care vor "the one that does it all" thing, si totodata cred ca face si reparatii si reconditionari de calitate. Am probat niste chitari exceptionale in raport pret-calitate , si chiar as dori sa stiu daca ma poate ajuta cu finisarea tastelor pe o chitara.

In speranta ca nu am adus "prea mari" prejudicii de imagine firmei Grossman, inca o data SCUZE si spor la treaba.

Link to comment
Share on other sites

Bajetzi,am fost placut impresionat,atat de el cat si de instrumente,mai pe larg luni,ca vine masina sa ma ia la PeninSula si io nu m-am spalat inca pe cap dupa cantarea de la Mamou.

Din ce-a scris aici d-l Grosmann,eram convins ca e pierdut pentru societate,cel putin in reincarnarea asta,m-am dus sa vad chitarile,ca social nu dadeam nici o sansa,si de fapt e ,cel putin din ce am vazut,un tip misto,nu imi dau seama de ce posteaza atatea prostii :)

@victor aka glass:sa stii ca nu m-a mituit cu nimic,si fiindca ma cunosti putin,cred ca iti dai seama ca nu mint.

Link to comment
Share on other sites

ieri, la orele 14.30 am fost la magazinul grosmann. am vazut chitarele, am probat cateva si pot spune ca am fost placut impresionat. este vorba de dragoste pt. instrument, pricepere si foarte multa munca de calitate. am purtat o discutie interesanta si la obiect cu dl. cristi grosu (care nu stia cine sunt) si mi-a dovedit ca are pregatirea si dotarile necesare pt. a produce niste instrumente de calitate.

sunt, insa, foarte multe probleme de rezolvat, insa eu sper sa se descurce. as cita aici, problemele de marketing si in special relatii cu clientii, care nu sunt inca rezolvate in totalitate si din pricina carora apar conflictele semnalate.

 

atat @Alex_Strat69 cat si @midnight rider au perfecta dreptate in ceea ce v-au spus. mai mult, la concertul de aseara, TONE IS GONE, de la big mamou, la un moment dat, rares totu si cu florin ochescu au cantat magistral (ca de obicei!) piesa voodoo child/hendrix, in care florin a folost o chitara fat strat grosman, echipata SD, care a sunat excelent.

 

mult succes, in continuare, domnule cristi grosu si s-auzim numai de bine!

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

 

atat @Alex_Strat69 cat si @midnight rider au perfecta dreptate in ceea ce v-au spus. mai mult, la concertul de aseara, TONE IS GONE, de la big mamou, la un moment dat, rares totu si cu florin ochescu au cantat magistral (ca de obicei!) piesa voodoo child/hendrix, in care florin a folost o chitara fat strat grosman, echipata SD, care a sunat excelent.

 

 

am trecut si eu ieri seara pe la Big M, pana la concert totusi :) Am prins repetitiile insa :) , deci chitara aia tip Stratocaster, corp negru, maple probabil fretboard pe care canta Florin Ochescu era un model Grosman ?

Link to comment
Share on other sites

am trecut si eu ieri seara pe la Big M, pana la concert totusi :) Am prins repetitiile insa :) , deci chitara aia tip Stratocaster, corp negru, maple probabil fretboard pe care canta Florin Ochescu era un model Grosman ?

chitara grosmann pe care s-a cantat o vedeti aici:

http://forums.rgc.ro/index.php?s=&show...ost&p=79308

Link to comment
Share on other sites

hai ca sunteti simpatici ;)

da mah, voi astia cu scuzele :(

 

salut

cine a fost la concertul T.O.N.E de vineri seara au putut veade si asculta in mana domnului Florin Ochescu un Grosmann de 1000 $ , care a fost apreciat si laudat de acesta precum si de domnul Silviu Aionitei si Rares Totu.Deasemenea a mai fost prezent un Grosmann LP de 1000 $ . Probabil si acum carcotasii vor spune : ce ne trebuie Grosmann cand avem Fender si alte amrci la dispozitie.

 

Saptamana viitoare se incepe constructia la un custom care va purta semnatura domnului Florin Ochescu si va fi dupa specificatiile si dorinta acestuia.

 

@midnight si @Strat

mah fratzilor, va iau eu cate un Gosmann d-ala de v-a placut asa mult, de 28 milioane - imi datzi Straturile voastre la schimb? ;)B)

 

Grosmann rulz :)

:)

..... but ESP kills :)

 

 

PS ia, fitzi pe faza ca incepe meciu'

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.