www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Este Normal ?:o


Sympthom
 Share

Recommended Posts

nu cred ca are legatura cu cantatul la chitara ... te curenteaza boxa fara ajutor !

 

 

Daca nu are impamantare si atinge ceva metalic cantand la chitara se curenteaza putin.

Asa pateam eu cand nu avusesem impamantare trasa; cantam la chitara si am atins odata caloriferul sa vad daca e cald :lol:

La fel si cu spatele la PC.

Link to comment
Share on other sites

adica daca nu am impamantare ? daca ating asa boxa si chestile metalice nu ma curentez dar daca , cant la chitara ma curentez... cum pot sa fac sa nu ma mai curenteza ? adica nah , nu-i nici o problema ca ma mai curentez si eu dar... am crezut ca e ceva problema cu amplificatorul sau chitara

Link to comment
Share on other sites

adica la prize nu era facuta impamantare ! oricum te-ai exprimat cel putin ciudat in primul post : "dupa ce cant la chitara ma curentez" ca si cum te incarcai cu electricitate care se descarca la atingerea boxelor DUPA ce nu mai aveai treaba cu chitara !

 

haha ... vezi ca vine @karpi si te intreaba daca dai mai tare o piesa , tot te curenteaza ?

Edited by liviusnop
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

adica la prize nu era facuta impamantare ! oricum te-ai exprimat cel putin ciudat in primul post : "dupa ce cant la chitara ma curentez" ca si cum te incarcai cu electricitate care se descarca la atingerea boxelor DUPA ce nu mai aveai treaba cu chitara !

 

haha ... vezi ca vine @karpi si te intreaba daca dai mai tare o piesa , tot te curenteaza ?

 

pai tin chitara in mana in timp ce dau mai incet si atunci ma curentez.. nevermind :D ca azi vine un amplificator nou behringer kfx900 si o sa fac impamantare cum ziceti voi si... :>

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.