www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bucovina - Luna Preste Varfuri


Alin N
 Share

Recommended Posts

primele 3 minute si ceva. doua chitari si tobe. maine-poimaine sper sa o termin de tot. astept totusi pareri. chiar vreau sa invat melodia si in cazul in care tabul e gresit as fi recunoscator sa imi spuneti sa stiu caci eu o cant exact cum am scris in tab.

luna peste varfuri bucovina.gp5

luna peste varfuri bucovina gp4.gp4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Fie-mi iertat dar mie mi se pare ca in varianta originala cel care face "solo" nu stie sa cante la chitara. Ma refer la cei de la Bucovina.

Si in general toata melodia mi se pare o inregistrare a unei idei nelucrate in sala de repetitii, nu imi explic cum a fost lansat un astfel de album ...

Edited by 24fret
Link to comment
Share on other sites

Fie-mi iertat dar mie mi se pare ca in varianta originala cel care face "solo" nu stie sa cante la chitara. Ma refer la cei de la Bucovina.

Si in general toata melodia mi se pare o inregistrare a unei idei nelucrate in sala de repetitii, nu imi explic cum a fost lansat un astfel de album ...

 

De ce "Fie-mi iertat" ? Nu-i nicio suparare. E parerea ta si ai dreptul sa ti-o exprimi. Mie imi place piesa asta si imi plac si alte piese de la Bucovina. Cat despre aptitudinile lor "chitaristice", nu am idee ce stiu si ce nu stiu. Atata timp cat imi plac piesele cum suna nu ma intereseaza ca probabil sunt praf la chitara/bass/tobe/voce etc. Probabil ca nu sunt ei pe gustul tau si in cazul asta, asta este, n-ai ce face.

Edited by metal_messiah
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.